Tasarımcılar

Bng İle Bodrum’dan Meksika’ya Türk Esintisi....
4462

Milano Fashion Week takvimine kabul edilen ilk ve tek Türk markası olma özelliğini taşıyan BNG, global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Şafak Tokur, 2014 Sonbahar/Kış
3664

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express Şafak Tokur 2014 Sonbahar-Kış "Sarıkamış" erkek  koleksiyonu ile savaşta mücadele eden askerlerin kahramanca duruşlarından ve karanlık hüzünlü hikayelerinden esinleniyor. Askerlerin kahramanca duruşlarını modernist bir bakış açısıyla yorumlayan Şafak Tokur'un sarıkamış koleksiyonu sütrüktürel parçalarla mekanik bir kurguya akışkan ve etnik dokunuşlarıyla eklektik algıya göndermeler yapıyor.

Jale Hürdoğan'ın Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Presented by American Express etkinliğinde sunduğu 2014 Sonbahar - Kış koleksiyonu
3557

Jale Hürdoğan yeni koleksiyonunu  “ilk görüşte değil, ilk dokunuşta hissettiğine aşık olmak” duygusuyla hazırladı.Tasarımcı, kumaşları kat kat, üst üste kullanarak dokunma hissiyatını arttırdı. Koleksiyonda gördüğün an ile dokunduğun anı birlikte anlatabilmek için farklı dokularda kumaşlar bir araya getirildi.

Zeynep Tosun, 2014 Sonbahar-Kış Koleksiyonu....
3848

Zeynep Tosun, 2014 Sonbahar-Kış koleksiyonunda ana ilham kaynağı olarak 1970'lerin renk paletlerini ve siluetlerini günümüzüzün güçlü ve salaş sokak ruhuyla birleştiriyor.

Ünlü Türk Moda Tasarımcısı Bora Aksu, Londra Moda Haftası'nda Sonbahar-Kış Koleksiyonunu Sundu.
3992

Bora Aksu, 14 Şubat 2014, Cuma günü Londra Moda Haftası’nda Sonbahar-Kış 2014-15 Koleksiyonunu sergiliyor. Deri Tanıtım Grubu (DTG – Turkish Leather Brands)* ile işbirliği tasarımcı, daha önceki koleksiyonları gibi yine oldukça kişisel bir hikayeye; Bora Aksu’nun annesinin genç kızlık dönemine dayanıyor.

Zooey Deschanel, Tommy Hılfger ile Moda Dünyasına Adım Atıyor!
3414

Zooey Deschanel, Tommy Hılfger ile Moda Dünyasına Adım Atıyor!

 TOMMY HILFIGER, ünlü oyuncu, müzisyen ve stil ikonu Zooey Deschanel ile birlikte “To Tommy, From Zooey” adlı özel kapsül koleksiyonu tasarladı. Zooey Deschanel’in moda dünyasına adım attığı ve moda tutkusunu hayranlarıyla buluşturmayı hedeflediği kapsül koleksiyonu, önümüzdeki aylarda Kuzey Amerika, Avrupa ve Japonya’da az sayıda TOMMY HILFIGER Mağazası’nda ve online alışveriş kanallarında satışa sunuluyor olacak.

 

Moda Dünyasına Taze Bir Soluk!...
3628

Fulya İlkmen, Kendi Desenleri ve Rahat Formları ile Dikkat Çekiyor

Fulya İlkmen, Bebek’te kurduğu atölyesinde, kendi tasarladığı soyut desenlerini deri ve ipek kumaşlara aktarıyor. Sonbahar/Kış 2013-2014 için hazırladığıilk koleksiyonunda insan bedeninin formundan, renklerin ve desenlerin armonisinden, bütünlük ve parçaların yarattığı tezatlıktan ilham alıyor.

Ayhan Yetgin'den Pozitif Bak! Koleksiyonu ..
3906

Ayhan Yetgin'in Pozitif Yaşam Derneği işbirliğinde hazırladığı 1 Aralık Dünya AIDS gününe özel koleksiyon, HIV/ AIDS ile yaşayanları pozitif bakmaya davet ediyor.Projenin vermek istediği mesajı Pozitif Yaşam Derneği şöyle açıklıyor; “Bu koleksiyon ile genç veya yaşlı, kadın veya erkek, HIV pozitif veya negatif ayırt etmeden her kesime; HIV pozitif bireylerin düzenli tedavi ile hayatlarına devam edebildiğini, çalışabildiğini, evlenebildiğini, belirli önlem ve kontrollerle HIV negatif çocuk sahibi olabildiklerini anlatmak istiyoruz.

Ceren Ocak Kendi Adını Taşıyan Koleksiyonuyla  Fark Yaratacak..
5596

Zeki Triko’nun tasarımcılarından Ceren Ocak, artık kendi adını taşıyan koleksiyonu ile modaseverlerle buluşuyor. Genç tasarımcı, artık “Ceren Ocak” markasıyla yoluna devam edecek.

Ünlü Tasarımcı Nihan Buruk,Erkeklere el attı..
3698

Nihan Buruk, günümüzün cesur kadınına hitap eden stili ve estetik tasarımları ile 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nu Mercedes-Benz Fashion Week kapsamında moda severler ile buluşturuyor. Nihan Buruk yeni erkek markasi "NIAN" ile sokaktan insanlarla ,Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da.

Çanta tasarımcısı Mehtap Hiçsönmez ile röportajımız...
5363

İş hayatına bir süre ara verip, hayatının tamamını oğluna adadıktan sonra içindeki sesi dinleyen ve yıllar sonra gün yüzüne çıkan ‘’çanta tasarımları’’nı bizimle paylaşan Mehtap Hiçsönmez ile röportajımız...

Tasarımcı Eda Erdoğan ile röportajımız...
8016

Moda İşletmeciliği bölümünden mezun olan, tasarımcı kimliğinin yanısıra, 2003 yılından beri Alaçatı Tuval Restoran'da işletmecilik yapan ünlü moda tasarımcısı, Eda Erdoğan, 10 parmağında 10 marifet olduğunu gösteren başarı hikayesini dizisponsorlari.com takipçileri için anlattı. Tasarımcı Eda Erdoğan ile röportajımız…

Tasarımcı Simge Karahasan ile Röportajımız...
7888

Eğitimini Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarım Fakültesinde tamamladıktan sonra ablası Bige Karahasan ile birçok projeye imza atıp adından söz ettiren tasarımcı Simge Karahasan ile röportajımız sizlerle...

Tasarımcı Yağmur Cömert ile Röportajımız...
5437

Üniversiteye başlamasıyla tasarımın hayatına tamamen girdiği, kısa bir süre çalışıktan sonra kendi markasını oluşturmaya karar veren aynı zamanda da kendi blogunun yazarlığını yapan Yağmur Cömert ile röportajımız.

Tasarımcı Ebru Karabayır ile Röportajımız...
8243

Moda dünyasına , Paris de yaşadığı yıllarda girmeye karar veren ve İstanbul’a dönüş yaparak, Lasalle International Academy’de moda tasarımı eğitimini tamamlayan genç moda tasarımcısı; Ebru Karabayır ile yaptığımız röportajımızı sizlerle paylaşıyoruz.

Metin Birinci Röportajı, Tasarımcı Metin Birinci ile röportajımız...
4980

2007 yılında ortağı Ömer Özcan ile ‘’Matin Berenjian’’ markasını kurmaya karar veren ve koleksiyonunda kadını; şehirli, romantik, entelektüel olarak anlatan ünlü moda tasarımcısı, Metin Birinci ile röportajımız…

Özge Nalbantoğlu ve Melahat Pehlivan ile röportajımız...
6961

Aynı üniversiteden mezun olup, ortak arkadaşlarının yoluyla tanışmalarına rağmen İstanbul Ticaret Odası ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın ortak yürüttüğü İstanbul Moda Atölyesi Projesi’nde yolları kesişen Özge Nalbantoğlu ve Melahat Pehlivan ile röportajımız.

Özgül Engin Röportajı, Tasarımcı Özgül Engin ile röportajımız...
9770

LaSalle İnternational Academi’de eğitim alan hırslı, detaycı, ilham kaynağı aklında tasarladığı kadınları olan genç tasarımcı, Özgül Engin modelist olarak Zeynep Erdoğan ile çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra hayallerine adım adım yaklaşarak...

Serli Sarıcılar Röportajı-Tasarımcı Serli Sarıcılar Röportajımız...
8519

Kuzeninin sayesinde kostümlerle daha yakın temasta olan  ve tasarımlarını yaparken genelde abartı olan her şeyden ilham alan Serli Sarıcılar ile röportajımız…

Tuba Benian Röportajı-Tasarımcı Tuba Benian ile röportajımız...
6760

Moda tasarımlarının yanısıra aile şirketlerindeki (medikal yayıncılık) görevine devam eden ve tasarımlarında doğada yaşayan canlılardan, binicilikten ve kızına okuduğu masallardaki prenseslerden çok etkilendiğini belirten tasarımcı Tuba Benian ile röportajımız...

EN GÜNCEL