Ana Sayfa Magazin Film gibi dönüş hikayesi!

Film gibi dönüş hikayesi!

Teoman'ın müziğe dönüş hikayesini Habertürk'ten Mehmet Çalışkan yazdı. İşte o yazı:
Teoman’ı Ağustos 2011’de bıraktığını açıkladığı müziğe 470 gün sonra geri döndüren şeyin popçu Gökcan Sanlıman’ın, “Ben sizi örnek aldım, sonum sizin gibi mi olacak?” sorusu olduğu ortaya çıktı. Sanlıman’ın bu sözleri üzerine Teoman, “Hata yapmışım” diyerek dönüş kararı aldı

HAYALLERİ TATMİN ETMEDİ
Film gibi dönüş öyküsü! 26 yıllık kariyerinde 20 albüm çıkaran Teoman, Ağustos 2011’de yaptığı, “Sevgili arkadaşlar, müziği bırakıyorum. Ya çok çok uzun bir süre ya da büyük ihtimalle hiç dönmemek üzere ” açıklamasıyla 10 binlerce müzik severi üzdü. Rock müziğe dair kurduğu hayalin artık tatmin etmediğini, kendisini ve arkadaşlarını hayal kırıklığı içinde gördüğünü söyleyerek gitarını bırakan ünlü şarkıcının 470 gün aradan sonra geçen hafta aniden müziğe dönüşünün ardında yatan gerçek ortaya çıktı.

‘SEVERKEN NEDEN BIRAKTIM?’
Teoman müziğe dönme kararını uzun yıllardır menajerliğini yapan Funda Sanlıman’ın oğlu Gökcan Sanlıman’ın ‘Soğuk Temmuz’ adlı albümünün prodüktörlüğünü yaparken aldı. Ünlü şarkıcı, albüm için stüdyoda çalışırken Sanlıman’ın sorduğu, “Ben müziğe başlarken sizi örnek aldım. Benim sonum da sizinki gibi mi olacak?” sorusundan çok etkilendi. Tatil için gittiği Barcelona’da uzun uzun düşünen ve kendi kendine, “Ben bu işi bu kadar severken neden bıraktım?” diye soran Teoman, “Hata etmişim. Kendimi ifade etmenin bir başka yolu yokmuş” diyerek müziğe döndü.

http://gecce.com

Film gibi dönüş hikayesi! Hakkında Yorumlar

Yorum, Soru ve Yanıtlar
  1. Film gibi dönüş hikayesi! için henüz yorum yapılmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL