Ana Sayfa TRT1 Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun
Kanal :
TRT1
Yapım Şirketi :
Eflatun Film
Yönetmen :
Onur Ünlü

 

Aynı gün dünyaya gelen iki bebek, hastanedeki yatak sayısının azlığından dolayı yan yana yatırılırlar. Ailelerinin "doğar doğmaz birbirlerini buldular" demesiyle, beşik kertmesi yapılan çift, isimlerini efsane âşıklar "Leyla ve Mecnun" dan alırlar...
Leyla ve Mecnun’un beşik kertmesi yapılmasının üzerinden yirmi beş yıl geçmiştir. Leyla İstanbul Üniversitesi’nde, Mecnun ise Açık Öğretim’de okumaktadır. Her ikisinin de birbirlerinden haberi yoktur. Bir sabah, ailesi Mecnun’a durumu anlatır ve Leyla’yı istemeye giderler. Mecnun bu durumdan rahatsız olsa da ailesinin zoruyla Leyla’nın evine gider. Uzun süredir görüşmeyen iki ailenin tartışmasıyla sonlanan ziyarette Mecnun, Leyla’yı görmüş ve görür görmez de âşık olmuştur. Mecnun Leyla’nın peşinden koşmaya başlar. Onunla tanışmak ve onu etkileyebilmek için ne yapacağını bilemeyen Mecnun, bir gece rüyasında Aksakallı Dede’yi görür. Ancak Aksakallı Dede’nin rüyalarından çıkıp Mecnun’la beraber yaşamaya başlamasıyla durumlar iyice karışır.
Leyla ile Mecnun, TRT 1’de…
 

Leyla ile Mecnun Hakkında Diğer Yazılar ve Detaylar

Leyla ile Mecnun ile ilgili tüm sayfalar için tıklayınız


Leyla ile Mecnun SPONSORLARI
Miss-Poem
Poupee

Leyla ile Mecnun Hakkında Yorumlar

Yorum Soru ve Yanıtlar
  1. Seesozden

    Merhabalar leyla ile mecnunun 3.sezon 80.bölümünde Ali atayın giydiği lacivert kapşonu kürkü montun markası nedir nereden bulabiliriz?

  2. SİNA

    BUGÜN YAYINLANAN BÖLÜMDE LEYLANIN TAKTIĞI KÜPENİN HANGİ FİRMAYA AİT OLDUĞUNU ÖĞRENEBİLİRMİYİM

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL