Ana Sayfa Oyuncu, Sunucu ve Ekran Yüzleri Arif Erkin

Arif Erkin
Oyuncu :
Arif Erkin
Web Sitesi :
Arif Erkin Web Sitesi

Arif Erkin Güzelbeyoğlu (d. 11 Eylül 1935 Gaziantep), Gaziantep doğumlu Türk mimar, müzisyen, tiyatro- sinema oyuncusu ve bürokrattır. Güzelbeyzade adlı bir Türkmen boyundan gelen soyadı Güzelbeyoğlu olarak Türkçeleştirilmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mimarlık, Devlet Opera ve Balesi'nin, Opera Dershanesi'nde müzik eğitimi aldı. İstanbul Radyosu'nda solist ve korist olarak çalıştı. Önce Genç Oyuncular tiyatro grubunun kuruluşunda yer aldı. Ardından Dostlar Tiyatrosu'nu kuran beş kişiden biri oldu. Aynı zamanda tiyatro müziği yapmaya başladı. Umut, Karakolda Ayna Var, Gramafon Avrat, Bir Milyara Çocuk, Bizimkiler gibi pek çok görsel yapımın müziklerine emek verdi. Umut filmi ile 1969 Adana Altın Koza Film Festivali'nde en iyi müzik ödülünü aldı.
Keşanlı Ali Destanı filmi ile başladığı oyunculuk hayatında ünlenmesi İkinci Bahar dizisi ile oldu. Aralık 2005 itibariyle Yabancı Damat dizisinde "Memik Dede" karakterini canlandırdı. 2007 yapımı Beyaz Melek adlı sinema filminde de "Mala Ahmet" karakterini canlandırmıştır. Son olarak Canım Ailem dizisinde "Cabbar Ağa" olarak karşımıza çıktı.Şimdi Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Piri Mehmet Paşa adlı divan üyesini oynamaktadır.
Rol aldığı tiyatro oyunları [değiştir]
 
Bedreddin
Ezenler Ezilenler Başkaldıranlar
Soruşturma
Havana Duruşması
Rosenbergler Ölmemeli
 
Rol aldığı diziler 
 
İkinci Bahar (Dede) (1998)
wikipedia.org

Arif Erkin Rol aldığı yapımlar :EN GÜNCEL