Ana Sayfa Oyuncu, Sunucu ve Ekran Yüzleri Yeşim Alıç

Yeşim Alıç
Oyuncu :
Yeşim Alıç

      1971 yılında doğmuştur.İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı Bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Laban Movement and Dance Centre ( Londra ), Alvin Alley Dance Company ( Newyork ) ve Feldenkrais International
Training Program Wien 4 ( Viyana ) da eğitim gördü. Amadeus, M.e.d.e.a , Arabayı Kullanmayı Nasıl Öğrendim, Bir Şehnaz Oyun ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat dalı projelerinde koreograf olarak görev aldı. Tarlakuşuydu Jülyet ( Tiyatro Kedi ), Nice Yıllara ( Dormen tiyatrosu ) Tekrar Çal Sam ( Tiyatro Fora ) ve Şahane Züğürtler ( Dormen Tiyatrosu ) tiyatro oyunlarında Cumhuriyet , Güle Güle , Solgun Bir sarı Gül adlı sinema filmlerinde Kara İnci, Kaybolan Yıllar, Fırtınalı Hayatlar , Tutku Çemberi, Ana Kuzusu, Kara Melek adlı TV Dizilerinde ve Rejoice, Bingo Soft, Sana reklam filmlerinde başarıyla rol aldı.        Afife jale Tiyatro Ödülleri Komedi Dalında En Başarılı Kadın Oyuncu Ödülüne layık görüldü.

     1998- 2004 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Anasanat Dalı bölümünde Hareket ve Dans Teknikleri eğitimi verdi. 2004 den bu yana İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Anasanat Dalı Hareket ve Dans öğretim görevlisi , Afife Jale Tiyatro Ödülleri Oylama Kurulu üyesi görevlerini yürütmekte Feldenkrais Workshoplarına ( çeşitli firma ve meslek gruplarına ) eğitimler ve Dialog Anlatım İletişim de Hareket  Nefes ve Bedenle Tanışma  Doğru Duruş ve Sağlıklı Beden dersleri vermektedir.

kaynak:diziler.com

Yeşim Alıç Rol aldığı yapımlar :EN GÜNCEL