Ana Sayfa Haberler Dizisponsorları.Com İle Markaların Bilinirliğini Dijital Alanda Destekliyoruz

Dizisponsorları.Com İle Markaların Bilinirliğini Dijital Alanda Destekliyoruz

Dizisponsorları.Com İle Markaların Bilinirliğini Dijital Alanda Destekliyoruz..

Markasanat Ajans Başkanı Nevin Özcan, Yeni Yatırımı; Dizisponsorları.Com’un Hedeflerini Klass’a Anlattı;

Dijitalleşen dünyada her şey kabuk değiştirmeye başladı. Bazılarımız artık mağazalara gitmeden alışverişini internet üzerinden yapmayı tercih ederken, TV alışkanlığının yerini ise internetten dizi, film seyretmek almaya başladı. Öyle ki telefondan daha az “Alo” der olduk, anlık mesajlaşma programları üzerinden iletişim kurar hale geldik. Dijitalleşmeye ayak uyduramayan firmalar eski güçlerini kaybederken, dijital dünyanın içinde doğan firmalar altın çağını yaşıyor. Şirketlerin büyüme noktasında en büyük sorunu oluşturan markalaşmak, kurumsallaşmak ve marka stratejilerine uygun ilerlemekte gördüğü açık üzerine yaklaşık 10 sene önce Markasanat Marka Yönetimi&Kurumsal Danışmanlık Ajansı’nı kuran Nevin Özcan, bizlerin satın alma alışkanlıklarında çığır açacak yeni bir proje yatırımı yaptı: dizisponsorlari.com. Markasanat, sadece referansla müşteri kabul eden ve yılda sadece 20 firmayla çalışan bir ajans. İtibar yönetimi ve marka iletişimi konusunda, Türkiye’nin sayılı birkaç ajansından biri. İletişim sektöründeki 25 yıllık tecrübesini, Markasanat Yönetimi&Kurumsal Danışmanlık Ajansı’na aktaran Nevin Özcan, Markasanat’ın yeni projesi dizisponsorlari.com ile ilgili hedeflerini Klass okurları için anlattı.

Özellikle iletişim sektörü açısından zor bir yıl geçirdik. Siz 2016 yılını nasıl geçirdiniz?

Sadece referansla çalışan, yıllardır değişmeyen kadrosuyla, yılda sadece 20 firmayla çalışan, çok sağlam temeller üzerine kurulmuş bir ajans Markasanat. Adımlarımızı temkinli atıyoruz. Gelecek hedeflerimizi, ülkemizin ve dünyanın konjonktürel yapısını çok iyi hesaplayarak belirliyoruz. Biz hiçbir zaman çok müşteriye hizmet veren bir ajans almak istemedik. Aksine butik kalarak her müşterimizle birebir ilgilenebileceğimiz, onların marka yolculuğunu doğru yürüteceğimiz sayıda tuttuk müşterilerimizi. Bu da bize başarıyı getirdi. 2016 yılına kadar sadece 15 müşteriyle çalışırken ilk defa sayımızı 20’ye çıkardık. Tabii ki zorlukları hesaba kattık. Sonuçta yıllardır oluşturduğumuz bir “Markasanat” imajı var. Referansla çalıştığımız için hem refere eden hem de yeni çalışmaya başladığımız müşte rilere karşı sorumluluklarımız var. Üstün bir performansla, markalarımıza en iyi hizmeti sunuyoruz.

“Planlamamızı ve büyüme hedeflerimizi reel yapabilmek adına kendi iş alanlarımızda gelişen trendleri takip ediyoruz. Geçtiğimiz yıldan bu yana dizisponsorları.com portalının Ar-Ge çalışmalarını yürütüyoruz.

Şu an hiçbir tanıtımı olmamasına rağmen web sitesi günlük 7-10 bin arası tıklanan, instagram hesabı 63.6K olan bir mecradan söz ediyoruz.”

“Müşteri Adayımızı Detaylı İnceleyip Yapılan İşin Konusunu Yerinde Görüp, Doğru Bir İçerik Yönetimi Yapabilmek Adına Sadece İnandığımız İşleri Kabul Ediyoruz”

Markasanat olarak verdiğiniz hizmetler ve diğer firmalardan farkınız nedir?

Markasanat olarak medya iletişimi ve marka konumlandırma alanlarında çalışıyoruz. Marka Konumlandırma ile itibar yönetimini yan yana yürütüyoruz. Müşterimizin hem hedef iş planını düzenliyor hem de bu planlamaya uygun stratejilerle ulusal ve yerel basında haber olarak yer almasını sağlıyoruz. Federasyonlar ve derneklerle çalışıyoruz. Onların yol haritalarını hedeflerine göre çizip, bilinirlik kazanmalarını sağlıyoruz. Farkımız ise birincisi; sadece referansla çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz bir müşterimizden gelmediği sürece müşteri kabul etmiyoruz. Çalıştığımız firmalar bizi diğer firmalara tavsiye ediyorlar ve tavsiye edildiğimiz firmalardan görüşme daveti alıyoruz. İkincisi; bize gelen her çalışma teklifini ticari kaygılar adına kabul etmeyi uygun bulmuyoruz. Önceliklegelen müşteri adayımızı detaylı inceleyip yapılan işin konusunu yerinde görüp, doğru bir içerik yönetimi yapabilmek adına sadece inandığımız işleri kabul ediyoruz. Üçüncüsü ise; bir yıl içerisinde kendimize koyduğumuz 20 müşteri kotasına göre hizmet veriyoruz. Çünkü tüm müşterilerimize en iyi ve en kaliteli performansı sunmak istiyoruz.

Peki, Markasanat’ı kurarken bu kadar büyüyeceğinizi düşünüyor muydunuz?

Tabii ki. Çünkü her yıl için planladığımız iş hedeflerimiz oluyor. Ülkenin ekonomik şartları, piyasaların durumu, rekabet faktörü ve ekonomik dalgalanmalar şirketlerin tasarruf tedbirleri içerisinde. Kriz durumlarında ilk olarak reklam ve pr hizmetlerinin bütçelerinin kesintiye uğraması ya da bu bütçelerin tamamen ortadan kaldırılması söz konusu oluyor. Dolayısıyla bu durumu orta ve uzun vadede hesaplayarak işimizin büyüme hızını kontrol altındatutabiliyoruz. Bu öngörüyle çalıştığımız için işlerin nereye geleceğini de büyüme oranını dadüşünebiliyoruz.

Marka yönetimi konusunda bu kadar başarılıyken, neden dizisponsorlari.com?

Planlamamızı ve büyüme hedeflerimizi reel yapabilmek adına kendi iş alanlarımızda gelişen trendleri takip ediyoruz. Geçtiğimiz yıldan bu yana dizisponsorları.com portalının Ar-Ge çalışmalarını yürütüyoruz. Şu an hiçbir tanıtımı olmamasına rağmen web sitesi günlük 7-10 bin arası tıklanan, instagram hesabı 63.6K olan bir mecradan söz ediyoruz. Sadece kadınların değil, erkeklerin de vazgeçilmezleri arasına girdi Türk dizileri.Her gün, neredeyse her kanalda bir değil, birden fazla dizi ekranda boy gösteriyor ve dizilerin hepsi öylesine başarılı ki, Ortadoğu’da, Türki Cumhuriyetlerde, hatta bir dönemin dizi ülkesi Brezilya’da dahi dizilerimiz izleniyor.Diziler bu kadar popüler olunca, oradaki karakterlerin nerede yemek yedikleri, ne giydikleri yaşam tarzımızı belirlemeye başladı. Popülerbir yıldızın giydiği kabandan biz dealmak ya da o karakterin vazgeçilmez deri montundan sahip olmak istiyoruz. Kısacası o karakterlerle özdeşleşme çabasındayız.Ayrıca mağaza mağaza dolaşmaktansa, izlediğimiz bir yayın üzerinden evimiz için hızlıca mobilyalarımızı,kıyafetlerimizi seçebiliyoruz. Ekran,yaşayan bir mağaza gibi. Bize kalan ise seçtiğimiz objeleri belirleyip o markalara ulaşabilmek. İşte tam da bu noktada biz dizisponsorlari.com olarak devreye giriyoruz. Size televizyon keyfinizi yarıda kesmeden o çok beğendiğiniz eşyalara nasıl sahip olabileceğinizin yolunu gösteriyoruz.Markalar da dizisponsorlari.com sitesi üzerinden hızlıca müşterileriyle bir araya gelebiliyorlar.

Ortadoğu’da dahi dizilerimizin izlendiğini ve dizisponsorlari.com ile bu ülkelere açılacağınızdan bahsettiniz.

Bildiğiniz üzere son yıllarda ülkemize Ortadoğu ülkelerinden çok fazla turist geliyor ve bu turistler Türkiye’nin en popüler restoranlarında yemek yiyorlar, her segmentteki markalardan alışveriş yapıyorlar. Öyle ki, turistler için özel AVM turları dahi düzenleniyor. Dizilerimiz bu ülkelerde popüler oldukça onlar da ekran yüzleri gibi giyinmek istiyorlar ve Türkiye’ye geldiklerinde ilk iş onların kıyafetlerini satın almak oluyor. Dizi günlerinde dizisponsorlari.com sitemize çok fazla Ortadoğu’dan ve Türki Cumhuriyetler’den giriş yapılıyor. Markaların bu ülkelere açılması için önemli bir aracılık görevi üstleneceğimizi öngörüyoruz. 

“Dizi günlerinde dizisponsorlari.com sitemize çok fazla Ortadoğu’dan ve Türki Cumhuriyetler’den giriş yapılıyor. Markaların bu ülkelere açılması için önemli bir aracılık görevi üstleneceğimizi öngörüyoruz.”

Klass Magazin

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL