Ana Sayfa Haberler Alessandro Michele’nin İlk Reklam Kampanyasi Yeni Gucci’yi Tanitiyor.

Alessandro Michele’nin İlk Reklam Kampanyasi Yeni Gucci’yi Tanitiyor.

Alessandro Michele’nin İlk Reklam Kampanyasi Yeni Gucci’yi Tanitiyor

Gucci 2015-16 Sonbahar/Kış Reklam Kampanyası, İtalyan kökenli çağdaş filozof Giorgio Agamben’in söyleminden yola çıkarak dünyayı olduğu gibi keşfe çıkıyor. Reklam filminde günümüzün basit bir elektronik kaydı olmanın dışında, “artık” ve “henüz” kavramlarını hayata geçiriyor.

Bir şehir yaşamında gelişen estetik kodlarla yepyeni bir lugat geliştiren markanın Kreatif Direktörü Alessandro Michele, filmde geçen mekanların herhangi bir yerde ve heryerde olabileceğinin altını çiziyor. Ayrıca Michele, insanın kim olduğunun kendisinin karar vermesi gerektiğine ve hayattaki seçme özgürlüğünün önemine ışık tutuyor.

Orijinal kampanyada yer alan sıra dışı aksiyonlar, uçurumlar, kalıntı ve amnezyalarıyla bugünkü şehir, filmin arka planına heyecan katıyor. Özel çekimlerde insanların arzularını, ve tahminlerini,  dünyalar ve yeni keşiflerin parıltısını, yeni bir dilin yaratılışındaki ve varoluşun yeni ihtimallere ait ipuçlarla kusursuzca anlatılıyor. Kampanyada kamera karşısına ise moda dünyasının tanınmış mankenlerinden Tessa Charlotte Bruinsma, Tobias Lundh, Lia Pavlova ve  Sven de Vries geçti. 

Gucci Kreatif Direktörü Alessandro Michelereklam filmi hakkında Yeni bir silüeti hayata geçirmektense, yepyeni bir tavrı yorumlamak istedim. Maskülen ve feminen arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran ve bugünün şehirlerinde genç enerjiyi ve doğal özgüveni yansıtan bir bakış açısıyla. Bu koleksiyon ile bugün “artık” ve “henüz” eşiklerini kayıt altına almak istedim dedi.

 

Kampanya Künyesi

Kreatif Direktör:Alessandro Michele

Sanat Direktörü:Chris Simmonds

Fotoğrafçı: Glen Luchford

Stilist: Joe McKenna

Modeller:Tessa Charlotte Bruinsma, Tobias Lundh, Lia Pavlova, Sven de Vries

Saç Stilisti:Paul Hanlon

Makyaj Sanatçısı:Yadim Carranza

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL