Ana Sayfa Haberler Fulya İlkmen ile Rengarenk Yaz Seni Bekliyor

Fulya İlkmen ile Rengarenk Yaz Seni Bekliyor

Fulya İlkmen ile Rengarenk Yaz Seni Bekliyor!

Cıvıl cıvıl, sıcacık ve enerji dolu gelen yazla beraber rengarenk kıyafetler gardıroplardaki yerlerini aldı! Fulya İlkmen sezonun trend renklerini alışılmışın dışında kesimlerle elbiseler, şortlar, yelekler ve bluzlarda yeniden yorumluyor.

Yazın enerjisini yansıtan renklerdeki desenli ceketler, piliseli kumaşlar, çabasız şıklığın çekiciliğini yansıtan elbiseler, asimetrik mini etekler ve sezonun vazgeçilmezi crop top’lar Fulya İlkmen’in koleksiyonunda öne çıkan parçalar arasında yer alıyor.

Genç, özgür, rahat ve çabasız şıklığı benimseyen tasarımcı rahatlığın en büyük özgürlük kaynağı olduğunun altını çiziyor ve stili özgünleştirmeyi ‘markalara bağlı kalmadan,stilinize uygun ve kendinizi rahat hissettiğiniz parçaları kullanıp özgürce kendinizi ifade etmek’ olarak tanımlıyor.

Fulya İlkmen ile 60’lara dönüş:

Grafik desenler, düz kesimli mini elbiseler, etekler ve şortlar, ilgi çekici renklere bürünüyor ve 1960’ların modasına modern bir yorum katıyor. Jane Birkin, Twiggy, Edie Sedgwick, Françoise Hardy gibi 60'lı yılların stil ikonlarını hatırlatan kıyafetler, bizi zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Fulya İlkmen tasarımlarına Bilstore ve http://www.fulyailkmendesign.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Tasarımcı hakkında:

2013 yılında Istituto Marangoni Milano Fashion Design bölümü mezunu Fulya İlkmen tarafından kendi ismiyle İstanbul’da kurulmuş bir Türk tasarım markasıdır

Fulya İlkmen, tasarımlarında ipek, deri ve kendi çizdiği desenlere sahip özel kumaşlar kullanmaktadır. Feminen detaylara sahip maskülen formlar kullanırken ve böylece zıtlıkların harmonisini oluştururken, kadınların görüntülerinin ya da giydiklerinin arkasına saklanmadığı, kendilerini kolayca ve özgürce ifade edebildikleri rahat fakat şık kıyafetler tasarlamayı amaçlıyor.

Tasarımlarında gerçek hayattan hissinin olması için ilhamını doğadan ve insan vücudunun formundan alıyor.

 

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL