Ana Sayfa Haberler Muhteşem Yüzyılda Şehzadeler Savaşı

Muhteşem Yüzyılda Şehzadeler Savaşı
Muhteşem Yüzyıl’da bu hafta, şehzadeler savaşı başlıyor!! Amasya’ya sürülen Bayezıt, Süleyman’ın hükmüne karşı gelerek Kütahya’dan çıkmıyor! Selim’e karşı savaş açan Bayezıt asker topluyor! Oğlunun kararıyla sarsılan Süleyman, öfkesini dizginlemeye çalışıyor! Mihrimah,Bayezıt’ı korumak için babasıyla karşı karşıya geliyor! Selim ise korku içinde Süleyman’ın fermanını bekliyor! Bayezıt’ı ikna etmek için Kütahya’ya giden Mihrimah gördükleri karşısında şok oluyor! Savaşın kaçınılmaz olduğunu anlayınca Süleyman’dan gerçekleri saklıyor! Bayezıt kendisini bekleyen ihanetten habersiz, ordusuyla beraber Selim’in üzerine yürüyor! Selim’e destek gönderen Süleyman, Bayezıt’ın katli için fetva alıyor! İki şehzadenin orduları Konya Ovası’nda karşı karşıya geliyor! Muhteşem Yüzyıl, heyecan dolu yeni bölümüyle Çarşamba Akşamı Star’da… 
    
Haksızlığa uğradığına inanan Bayezıt, Amasya sancağına gitmemekte kararlıdır. Selim’le savaşmak için asker toplamaya başlar. Bayezıt’ın isyan hazırlığında olduğunu öğrenen Süleyman, bir kez daha evladıyla sınanmanın acısını yaşar.
 
Süleyman’ın  idama hükmetmesinden korkan Mihrimah, babasına geçmişte yaşadıkları acıları hatırlatır. Ve Bayezıt’ın Amasya’ya gitmesini sağlamak için Kütahya’ya gider. Ancak gördükleri karşısında şok olan Mihrimah, Bayezıt’ın kararından dönmeyeceğini anlar. 
 
Sokollu Selim’e, Mihrimah ise Bayezıt’a destek vermesi için Rüstem’i ikaz eder. İki ateş arasında kalan Rüstem, Süleyman’a olan sadakatine rağmen, Hürrem’e verdiği sözü tutarak Bayezıt’ı koruyacak mıdır?
 
Fahriye, Hürrem’in yüzüğünün Nurbanu’da olduğunu öğrenince kıyamet kopar. Selim ile Nurbanu arasında büyük bir gerilim yaşanır. Fahriye ise intikam almak için harekete geçer. Ancak bu intikam oyunu korkunç bir olayın yaşanmasına neden olur.
 
İktidarını ve Selim’i korumak zorunda olan Süleyman, oğlu Bayezıt’ın katli için fetva alır.. Bayezıt ve Selim’in orduları Konya Ovası’nda savaş için karşı karşıya gelir.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL