Ana Sayfa Haberler Clarks’ın 2014 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu’nda Hayat Buluyor...

Clarks’ın 2014 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu’nda Hayat Buluyor...

Clarks’ın 2014 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu’nda Hayat Buluyor...

Clarks’ın 2014 ilkbahar-yaz sezonuna dolgu ve platform topuklulardan babetlere, şık tasarımlardan adımlarınıza maksimum rahatlık sağlayacak teknolojilerin yer aldığı modellerle dolu yepyeni bir koleksiyonla ‘merhaba’ diyor. Klasik renklerin dışında sarı, mavi ve lila bu sezonun öne çıkan renkleri arasında yer alıyor…

189 yıllık tarihiyle dünyanın önde gelen İngiliz ayakkabı markası Clarks, 2014 İlkbahar – Yaz koleksiyonunda country tarzından günlük hayata, günden geceye, bahardan yaza rahatlıkla kullanabileceği modelleri barındırıyor.  Clarks’ın 2013 yazındaki zarif ve geleceğin modasından gelen çizgileri 2014’te güçlü ve farklı renklendirmelerle yenileniyor.

Seyahat eden, çalışan kadınlara

Yeni sezonun ilk serisi modern yaşamın seyahati çok, çalışan kadınlarına sesleniyor. Yumuşak ve minimalist çizgiler kadınsı bir tarzda tekrar yorumlanıyor. Farklı ve dikkat çeken renkler, tekstille yeni keşfedilmiş bir oyunculuğu hayata geçiriyor. Clarks arşivlerinden esinlenerek loafer ve brogue’lar modern hatlarla yeniden yorumlanıyor. Yeni koleksiyonun bu serisinde akıllı ve işyerinde giyilebilecek pratiklik eğlenceye yeni bir açı katarken sportif lüks duygusu ve eklenen süsler kişiliği daha basit bir tarzla ortaya çıkarıyor. Bu seride stil sahibi düz, kontrast renklere sahip rugan tasarım ile trend olan iki tonlu renk bölümleriyle hem gündüz hem de gece giymeye uygun Amulet Charm, Azizi Immy ve Amulet Magic öne çıkıyor.

Sahil kaçamakları

Şehir hayatının yoğun temposundan kaçanlar için yaratılan Shores & Drifters ise bir önceki koleksiyondan tamamen farklı bir trendin öncüsü olarak daha doğal renklere resmi olmayan bir yelpaze açıyor. Küresel etkilere göz kırparak kahverengiler, griler ve doğal renklere odaklanıyor, Clarks’ın bilinen el işçiliğine de selam gönderiyor. Bu seride fonksiyonellik ve şekil, rahatlık ve şıklıktan ödün vermeden birleşiyor. Örme ve sık işlenmiş deri kullanarak güneşte rengi açılarak ve tuzla yıkanarak tamamlanan bu koleksiyon 1970’lerin Boho’sunu (hem bohem hem hippi) ile onunla birlikte gelen rahatlama ve kaygısızlığı da yansıtıyor. Püsküllü zarif hatlı loafer Gin Crush, yumuşak, tüm gün giyilebilecek derisini metalik renkle vurgularken, keskin çizgili deri tarzı ile Sateen Curtain, elbiselerinizin 1 numaralı tamamlayıcısı oluyor.

Vahşi doğadan ilham aldık

Dünyanın çeşitli köşelerinden etkilenen bu koleksiyon ise özellikle Kuzey Afrika ve Kuzey Amerika’ya atıfta bulunarak, haki ve yeşil gibi orman renklerini çarpıcı leylakla ve yerel, aynalı etnik baskılarla birleştiriyor. Geleneksel çizgilerden uzak olan bu seri, sokaklardan ve podyumlardan etkilenmiş lazer kesim tarzı detayları, renk blokları, dokumalar ve süslerle zenginleştirilmiş. Terlikler ve testere dişli tabanlarla bu koleksiyon, her kadının modaya uygun büyük kaçışa hazırlanmalarını garantileyecek.

Büyük şehir gezginleri

Doğu, Hint ve Batı etkilerini karıştırarak sıcak pembeler, güçlü pasteller, metalikler ve klasik siyahla iz bıraktığı bu seri; sıcak şehir caddelerinin egzotik Doğu armonisiyle oynamasından etkilenerek yüksek ve alçak topukları, gündüzden geceye kadar giyilebilecek sandaletleri ile mutlaka olması gereken mevsimsel bir görüntüye sahip. Etkileyici bantlar, mücevherle bezenmiş süsler, boncuklar ve rugan görüntü, Clarks’ın ustalığıyla birleşince modanın ötesinde hissettirecek duygular veriyor.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL