Ana Sayfa Haberler Muhteşem Yüzyıl'da Ölüm!

Muhteşem Yüzyıl'da Ölüm!
Muhteşem Yüzyıl'da Süleyman suikastin arkasında Mustafa’nın olduğundan şüpheleniyor. Lehistan prensesi Anna ortalığı karıştırıyor... Mustafa-Beyazıt anlaşmasını öğrenen Hürrem, Selim’i desteklemeye karar veriyor... 
 
Mustafa, her şeye rağmen babasının hayatını kurtarmak için harekete geçiyor. Süleyman ise suikastin arkasında Mustafa’nın olduğundan şüpheleniyor. Lehistan prensesi Anna, saraya geliyor. Piri Reis, Hürrem'e saldırı düzenlemeye karar veriyor. Saldırıda Hürrem icin değerli biri hayatını kaybediyor. Ölürken verdiği sır, Hürrem' i alt üst ediyor. Mustafa ve Bayezit, devleti birlikte yönetmek için anlaşma yapıyor. Bunu öğrenen Hürrem gözünü Selim' e çeviriyor. Süleyman, tüm ordunun gözü önünde hastalığın pençesine düşüyor!
 
Çevresindeki herkes Mustafa‘yı tahta yürümesi için ikna etmeye çalışır. Mustafa ise babasını kurtarmak için yola çıkar. Son anda yetişen Mustafa’nın suikastten haberdar olması Süleyman’ı şüpheye düşürür.
 
Lehistan Prensesi Anna ortalığı karıştırıyor!
 
Lehistan prensesi Anna’nın gelişi, sarayda bir heyecan yaratır. Nurbanu, prensesin Selim’e yakınlığını kıskanır.Ancak prensesin gelişinin başka bir sebebi vardır. Fatma, Elkas’ın dönüşünü sabırsızlıkla beklerken, Elkas Süleyman' ın gözündeki değerini kaybeder.
 
Tahta çıkmak isteyen Selim, bunu yalnız başaramayacağının farkındadır. Annesinin desteğini arkasına almak icin uğraşırken, bir yandan Sokollu'ya yanaşır. Hürrem oğlundaki değişimi şaşkınlıkla izlemektedir.
 
Mustafa kardeş kanı dökmeyeceğine, Bayezıt da abisi tahta çıktığında yanında olacağına dair söz verir. Bu anlaşmayı öğrenen Hürrem, Selim’i desteklemeye karar verir.
 
Piri Reis, Mustafa’yı tahta geçirmek için Hürrem’i ortadan kaldırmaya karar verir. Hürrem’e yapılan saldırıda herkes için önemli biri yaralanır. Bu kişinin ölümü Hürrem’den saklanan büyük bir sırrı açığa çıkarır. Hastalığı ilerleyen Süleyman ise ordugahta herkesin önünde yere yığılır.
 
 
Şehzade Selim, Şehzade Cihangir, Fatma Sultan ve Mihrimah Sultan'ın beyaz çarşafla kapanmış cesedin önünde görülüyor.
 
Dizinin bu bölümünde Piri Reis, Hürrem'e saldırı düzenlemeye karar veriyor. Saldırıda Hürrem için değerli biri hayatını kaybediyor. Ölürken verdiği sır, Hürrem' i alt üst ediyor. Fragmanda Fatma Sultan'ın da bu ölüme çok üzüldüğü görülüyor. Hürrem Sultan ile Fatma Sultan'ın sevdiği Afife Hatun'un öldüğü iddia edildi.
 
Usta oyuncu Sabina Toziya'nın canlandırdığı Afife Hatun karakteri sarayda haznedarlık görevini yerine getiriyordu.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL