Ana Sayfa Haberler Engelli Dostu Taurus

Engelli Dostu Taurus

Engelli Dostu Taurus

Engelli tuvaletlerini geniş tutarak bedensel engellilerin daha rahat hareket edebilmesini sağlayan Taurus AVM, engelli otoparkında ödünç alınan kartla, bariyeri otomatik indirip kaldırmayı sağlayan bir sistemi hayata geçirdi.
 
AVM'ye gelen engelli ziyaretçilerin asansörü rahat kullanması için Braille alfabesiyle yazılan tuşları daha alçak yerlere yerleştiren Taurus’ta, görme engelli ziyaretçiler için dış cepheden başlayarak kendilerini danışma noktasına ulaştıracak sarı çizgiler döşendi. Taurus AVM’de  görme engelli ziyaretçilerin yön bulması için birine ihtiyaç duymadan AVM içerisinde özgürce hareket etmeleri için özel bir bileklik bulunacak.
 
Görme engelli ziyaretçiler için renk tanıma cihazları bulunduran Taurus'a gelen görme engelliler, bu cihazlar sayesinde cihazı ilgilendiği ürüne dokundurup ne renk olduğunu öğrenebiliyor. Danışma noktalarından çok kısa süre sonra kimlik karşılığı temin edilebilecek bu cihaz, 150 farklı renk algılama kapasitesine sahip.
 
Mescide Braille alfabesiyle yazılmış Kur’an-ı Kerim yerleştiren, mimari ve teknik açıdan "ergonomik" yapısı ile daha keyifli alışveriş olanağı sağlayan Taurus, işitme engelliler için de özel dizayn edilmiş ışıklı yangın sistemleri yerleştirdi.
 
Tüm bu özellikleriyle engelli ziyaretçilerinden tam not aldığı gibi sağlıklı altyapı nedeniyle engelsiz kişilerin de konforunu bozmayan Taurus AVM, Başkent'te "herkesin AVM'si" diye nitelendiriliyor.
 
Ayrıntılı bilgi için:
Bensu Çiftçi
Taurus AVM İletişim Danışmanı
RPR Medya AŞ
03124179949
05301782740
 
 

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL