Ana Sayfa Haberler Atlas Halı Mozaik İle “İstanbul Desıgn Week 2013”De!

Atlas Halı Mozaik İle “İstanbul Desıgn Week 2013”De!

Kunter Şekercioğlu’nun tasarımıyla Atlas Halı koleksiyonunda yer alan  “Mozaik”, 27 Kasım-01 Aralık tarihleri arasında Küçük Çiftlik Park’ta düzenlenen “İstanbul Design Week 2013”de büyük ilgi görüyor. Kendi kendini temizleyen, sağlıklı, çevreye duyarlı nano özellikler taşıyan Mozaik, “İstanbul Design Spirit”  sergisinde, İstanbul’un ruhuna tasarımla katkıda bulunan ustaların işlerinin arasında yer alıyor.

 

Atlas Halı, 27 Kasım ila 1 Aralık tarihleri arasında,  Küçük Çiftlik Park’ta düzenlenen “İstanbul Design Week 2013” kapsamındaki “İstanbul Design Spirit” sergisine, Şems koleksiyonundan Mozaik ürünü ile katılmaya hak kazandı.

 

Sergileri, konferansları ve atölye çalışmaları ile ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken; endüstriyel tasarım, teknoloji, mimari ve moda firmalarının 2013 tasarım show’larını ve 2014 trendlerini dünya ila paylaştığı İstanbul Design Week 2013, tasarım dünyasının İstanbul gündemini oluşturuyor.

İstanbul Design Week 2013’ün en iddialı halılarından biri olan “Mozaik” görülmeye değer!

Atlas Halı’nın tasarımcı kadrosunda yer alan ve iyi tasarımın; ayırt edici, yenilikçi, eğlenceli, kullanışlı ve ekonomik olması gerektiğini savunan deneyimli, ödüllü tasarımcısı Kunter Şekercioğlu’nun imzasını taşıyan Şems Koleksiyonu’ndan Mozaik, 27 Kasım ile 01 Aralık tarihleri arasında, bütün dünyanın takip ettiği; “İstanbul Design Sprit” sergisinde görücüye çıktı.

Atlas Halı’nın Mozaik adlı halısının tasarımını yapan Kunter Şekercioğlu, Mozaik’in hikayesini şöyle aktarıyor. “El dokuması halıların kullanım alanlarının ve alternatiflerinin yaşam stillerine paralel olarak her geçen gün azaldığı, teknolojinin gelişimi ile makine halılarının yaygınlaştığı söylenebilir. Bu yaygınlaşma, eskide kalan ve hala değerli olana özlem duymamıza neden olurken, yaşam alışkanlıklarımızda, ev dekorasyonlarımızdaki ürünlerde '‘yeni’'yi ararken eskiden izler görmek istediğimizi ifade eder. Mozaik Kahve, İstanbul’un eskiyi ve yeniyi harmanlayışından referansla kullanıcıda yeniyi arama motivasyonu yaratır. '‘Ben bir makine halısıyım’' diyen anlatım dili ile makine halıları arasında gerçekçi bir duruş gösterirken el dokuması halılardan ipuçları taşır. Deseninde yaratılan piksel dokusu hem üretime hem de yeniyi bu kadar hızlı tüketen nesle bir gönderme yapar. Tarihsel referansların, günümüz anlatım dili ve yöntemleri ile bir araya geldiği Mozaik Kahve, sahip olduğumuz değerleri bizlere hatırlatmayı hedefler.”

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL