Ana Sayfa Haberler 'Cartier, Style and History' ile Büyülenin

'Cartier, Style and History'  ile Büyülenin

Tasarlandığı dönemlerin stillerini temsil eden 600 parçadan oluşan ve Cartier tarihinin en önemlisergisi olan ‘Cartier, Style and History’, 4 Aralık 2013 – 16 Şubat 2014 tarihleri
 arasında Paris Grand Palais’de ziyaret edilebilecek. Bir sanat tarihi sergisi olarak tasarlanan ‘Cartier, Style and History’nin küratörü, Laurent Salome.

Cartier markasının ünü ve mücevherlerinin ihtişamı her ne kadar markanın çok yönlü tarihini gölgelemiş olsa da, Cartier, dekoratif sanatlarda bugüne kadar çok önemli bir rol oynadı. Gerek ‘kralların mücevherleri’ olarak adlandırılan klasik parçalar gerekse geometrik ve egzotik art-nouveau tarzı parçalar, zaman içinde değişen
zevkler ve sosyal kodların tarihi birer göstergesini oluşturuyor. Cartier, 20’inci yüzyılın en zarif karakterlerini rafine ama kullanışlı saatleri ve mücevherleriyle baştan çıkarttı.  

‘Cartier, Style and History’, bir sanat tarihi sergisi olarak tasarlandı. Sergide yer alan her parça, birer sanat eseri olarak tasarlanmış olmanın yanı sıra, zaman içinde değişen kullanım alanları ve stilleri de temsil ediyor. Cartier’in kurulduğu 1847’den 1970’e kadar geçen zaman dilimi, bizlere sofistike markanın form laboratuvarının kapılarını açarak her bir mücevher ve aksesuarın kendi içindeki güzelliği kadar sosyal işlevini de anlatıyor.

600 parçadan oluşan mücevher, obje, kol ve masa saati; elbise, aksesuar, mobilya, tablo, fotoğraf ve moda dergileriyle birlikte, markanın kuruluşundan bugüne kadar geçen zaman dilimlerinin stil ve sanat zevkini sunuyor. Sergi, Cartier tarihinin her adımını inceleyerek markanın tasarım seçimlerini ziyaretçilerle paylaşırken tasarımların ve markanın arka planını yansıtan 200’den fazla arşiv dökümanıyla Cartier tarihinde zevkli bir yolculuğa çıkartıyor.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL