Ana Sayfa Haberler Ünlü oyuncu ve yönetmen Sermiyan Midyat Her Şey Tadında’ya konuk oldu..

Ünlü oyuncu ve yönetmen Sermiyan Midyat Her Şey Tadında’ya konuk oldu..

Ünlü oyuncu ve yönetmen Sermiyan Midyat Her Şey Tadında’ya konuk oldu.

Yönetip oynadığı devam filmi Hükümet Kadın 2 ile seyirci karşısına çıkan ünlü oyuncu Sermiyan Midyat, Turkmax ekranlarının sevilen programı Her Şey Tadında’nın Magazin Masası’nda ilginç açıklamalarda bulundu.

Hafta içi her sabah 10.10 – 14.30 Saatleri arasında Turkmax ekranlarında izleyicileriyle buluşan Her Şey Tadında’ya 14 Kasım Perşembe günü ünlü oyuncu ve yönetmen Sermiyan Midyat konuk oldu. İlginç açıklamaları ve esprileriyle programa renk katan Sermiyan Midyat, yeni filmi Hükümet Kadın 2 hakkında bilinmeyenleri de anlattı.

Hükümet Kadın 2 gülmekten ağlatıyor

Hükümet Kadın 2’nin vizyona girişinden bu yana çok iyi gittiğini ve seyircinin teveccüh gösterdiğini söyleyen Midyat, ikinci filmde komedi dozunun daha da arttığını belirterek“İlk filmde komedi oranı yüzde 60’lardaydı. Yüzde 30-35 oranında dram vardı. İkinci filmde komedi yüzde 90’ların üzerine çıktı. İlk filmiz izlemeyenler ikinci filmden başlayabilirler. Çünkü Hükümet Kadın 2’nin hikayesi ilk filmin hikayesinin 7 yıl öncesinde geçiyor” dedi.

Serinin üçüncü filmini çekip çekmeyeceğine dair gelen soruyu ise  “Her şeyi tadında bırakmak lazım. Anlatacak başka hikayeler de var” şeklinde yanıtlayan Midyat televizyon için yeni projeler üzerinde çalıştığını sözlerine ekledi.

Sermiyan Midyat’ın programdaki açıklamalarından bazı satır başları şöyle:

-          Komedi korkaktır, lafı dolandırır. Mizahsa doğrudan konuya girer. Komedi erotizmse mizah pornodur.

-          Demet Akbağ Türkiye’nin Meryl Streep’idir. Çok önemli bir değer ve özel bir oyuncu.

-          Ferhan Şensoy ve Haluk Bilginer ustalarımdır.

-          İki kez talep üzerine şarkı sözü yazdım ancak profesyonel olarak bu işi yapmıyorum.

-         Eleştirmenleri argüman yönünden zayıf buluyorum. Tenzih ettiklerim var elbette ancak bizde eleştiri yazıları genellikle      kişisel yorumlar üzerinden ‘şunu sevdim, bunu komik bulmadım’ düzeyinde yapılıyor. Bunu benim annem de yapabiliyor.    Hiçbir yerde bir senaryonun dramaturjisi, kurgusu, reji açıları, film rengi, kostümü, sanat yönetimi ile ilgili bir yazı       okumadım.

-          Mizaha çok fazla inanıyorum. Bu benim tarzım.

Jess Molho’nunsunumuyla ünlü konukların ve alanında uzman isimlerin katıldığı Her Şey Tadında’da hafta boyunca birbirinden ilginç ve önemli konuları gündeme taşınıyor. Programda magazinden spora, yemek tariflerinden güncel olaylara kadar pek çok konu ele alınıyor.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL