Ana Sayfa Haberler ‘Panzehir’ Türk Sineması Ve Hollywood’u Birleştirdi

‘Panzehir’ Türk Sineması Ve Hollywood’u Birleştirdi

Türk sinemasında Panzehir Esintisi

 

2014 yılının en iddialı Türk filmlerinden biri olmaya aday olan Panzehir, birbirinden heyecanlı ve duygu yüklü aksiyon sahneleriyle izleyiciyi ekran başına kilitleyecek. Emin Boztepe’nin başrolü üstlendiği Panzehir’de, Cüneyt Arkın, Öykü Gürman, Kaan Urgancıoğlu'nun yanı sıra, aksiyon filmlerinin bilinen ismi Edoardo Costa da yer alıyor.

Yönetmenliğini Alper Çağların yaptığı ve en iyi Türk aksiyon filmlerinden biri olmayı hedefleyen Panzehir, Insignia Yapım ve ÇağlarArts stratejik işbirliğiyle sinemaseverlere aksiyon dolu bir filmi vaad ediyor.

Emin Boztepe’nin başrolü üstlendiği Panzehir’de, Öykü Gürman, Kaan Urgancıoğlu, Çağdaş Agun, Hüseyin Özay, Cüneyt Arkın ve Murat Arkın yanı sıra Hollywood sinemasından oyuncular da rol alıyor. Hollywood aksiyon filmlerinin ünlü ismi Edoardo Costa, Christina Gottschalk Panzehir için kamera karşısına geçiyor. Oyuncular arasında yer alan Florance Eugene da dikkatleri üzerine çekiyor.

Ustaların ustası tetikçi

Dünyanın en büyük Wing Tsun ustalarından biri ve yenilmezlik ünvanına sahip olan Emin Boztepe, Panzehir’de hayatı boyunca kötülük yapmış bir tetikçiyi canlandırıyor. Filmde, Elsa Lund adlı kör bir piyaniste aşık olunca mafyanın karanlık dünyasından çekilmeye karar veren bir suç makinesini canlandırıyor.

Rakibi Hollywood’dan geldi

Hollywood’un ünlü isimlerinden Edoardo Costa, Türkiye’de ilk kez rol alacağı filmde İtalyan lakaplı Francesco Sasso’yu canlandırıyor. Şehirde korku salan bir tetikçiyi canlandıran Costa, ‘kiralık katillerin Ferrarisi’ olarak izleyicinin karşısına çıkacak. Boztepe ile aksiyon dolu sahneleri paylaşacak olan Costa, filmde tek rakibi olan Kadir Korkut’a zorlu anlar yaşatacak.

Babasının gençliğini oynuyor

Yeşilçam’ın ve Türk sinemasının ünlü isimlerinden Cüneyt Arkın ve oğlu Murat Arkın da ilk kez Panzehir için kamera karşısına geçiyor. Filmde acımasız bir mafya lideri olan 70 yaşındaki Kara Cemal’i canlandıracak Cüneyt Arkın’ın gençliğini, oğlu Murat Arkın canlandırıyor.

Kamera arkasında da güçlü bir ekibe sahip olan Panzehir’in sanat yönetmenliği de 2011 yapımı Headhunter filmindeki performansıyla uluslararası üne kavuşan Nina Bjerch Andersen üstleniyor.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL