Ana Sayfa Haberler Hermés’ten özel bir saat; Arceau H Cube...

Hermés’ten özel bir saat; Arceau H Cube...

Hermés’ten özel bir saat; Arceau H Cube  

Hermés dünyasında en basit malzemeler bile, el işçiliğine önem veren zanaatkarlar için zengin ilham kaynağı olabiliyor. Bunlardan bir tanesi de saz. Minyatür el işçiliği sanatlarında kullanılan sazlar, parlak renkleri ve ikonik motifleri ile Arceau kadranını süslüyor.

Sıradışı bir malzeme olan sazlar, özel çiftlikte üretiliyor, uzun boylu olanlar  tek tek el ile toplanıyor, kullanılabilir bölümleri özenle seçildikten sonra önce yıkama sonra kurutma işlemine tabi tutuluyor. En son işlem ise canlı renklerle boyanması ve ardından titiz el işçiliği ile saatin kadranına yerleştirilmesi.

Kadrana yerleştirilecek sapların renk ve gölge kombinasyonu sağlandıktan sonra, parçalar en hassas şekilde kesilir ve tek tek çok ufak boşluklar bırakılarak özenle bir araya getirilir. Bu da “H Cube” motifinin perspektif karakteristiğini yansıtır. Tıpkı Arceau tasarımının, sahibi Henri d’Origny karakteristiğini yansıttığı gibi.

Bu geometrik görüntü, 41 mm çapında beyaz altın kasa ve asimetrik bağlantılar ile vurgulanıyor. Saat, şeffaf arka kapağından görünen H1837 manifaktür makina ile kusursuz olarak tamamlanıyor. 

 

Teknik Özellikler Mekanizma:

Otomatik/ H1837

Makina Güç Rezervi: 50 saat

Kasa: 41 mm çapında Beyaz altın kasa

Cam: Yansıma yapmayan safir cam

Kadran: Saz kakma sanatı işçiliğiyle yapılmış özel kadran (turuncu, bordo, fuşya, mercan, mor renkli)

Kayış: Timsah derisi kayış

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL