Ana Sayfa Haberler Mucizevi Taş Yeşim..

Mucizevi Taş Yeşim..

Doğanın bize hediye ettiği doğal taşlar arasında cennet taşı olarak da bilinen yeşim taşı, Türk kültüründe destanlarda, efsanelerde bile adı geçen, kullanan insanın hükümdar ya da kutsal tanındığı değerli taşlar arasında bulunuyor. Tarihçilere göre eski çağlarda yeşim taşının yağmur, kar yağdırma ve fırtınalar çıkarma etkisine inanan uygarlıklar bile var. Günümüzde ise takı ve mücevher sektörünün en fazla rağbet gören taşlarından sayılan yeşim taşı  yeşil renginden ve yarattığı manevi huzur duygusundan dolayı tercih ediliyor.

Crysellas markasının yaratıcısı Yeşim Arslanbek de tasarımlarında sıklıkla tercih ettiği yeşim taşının büyüsüne inanıyor ve yeşim taşının yarattığı olumlu etkilerden bahsediyor.

Korkuları Yok Ediyor

Sakinleştirici, dengeleyici ve huzur veren yapısıyla korkuları yok eden yeşim taşı, kullanan kişiye güven duygusu veriyor. Aşırıya kaçan duygusallıktan uzaklaştırıp duyguları kontrol etme gücü sağlayan yeşim taşı Crysellas koleksiyonun olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Bayanların duygularını kontrol etmekte zaman zaman zorluk çektiğine değinen Arslanbek, yeşim taşıyla duyguların kontrol altına alınacağını ve bu şekilde duygusal bağılılıklardan, dengesizliklerden kurtularak olayların daha net görülebileceğini ifade ediyor.

Yeşim Taşı ile Topluluk Önündeki Konuşmalar Daha Rahat

Topluluk önünde konuşurken tutulan ya da konuşma zorluğu çeken kişiler için iyi geldiği bilinen yeşim taşı, akıcı ve rahat konuşmayı sağlarken aynı zamanda heyecanı azaltıp duraklamaları da engelliyor. Kendini güçsüz ve zayıf hisseden kişilere yeşim taşını öneren Yeşim Arslanbek aynı zamanda kalp çakrasının taşı olmasından dolayı kazanılan başarıların ardından duyulan kibir ve egoyu engellediğinin altını çiziyor.

Mucizevi Taş…

Medeniyetler tarihinde iyiliğin ve güzelliğin devamının tanrısal ifadesi olarak görülen yeşim taşı binlerce yıl süreyle eski kültürlerin bir parçası olarak kabul edildi. Ruha tazelik veren yeşim taşıyla hazırlanan birbirinden eşsiz Crysellas ürünleri için Crysellas web sitesini ya da facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL