Ana Sayfa Haberler Nike’tan Yüksek Görünürlüklü Krampon Koleksiyonu..!

Nike’tan Yüksek Görünürlüklü Krampon Koleksiyonu..!

Nike’tan Yüksek Görünürlüklü Krampon Koleksiyonu

Nike Football’un Nike Hypervenom, Mercurial IX, CTR360 ve Tiempo IV kramponlarını içeren yeni Hi-Vis koleksiyonu sporcunun gece koşullarında rahatlıkla fark edilmesini sağlıyor. Kış aylarının hava koşullarında yüksek görünürlük ve oyuncuların projektör ışıklarının altında fark edilmesini sağlamak amacıyla Nike Football, Nike Hypervenom, Mercurial IX, CTR360 ve Tiempo IV kramponlarından oluşan Hi-Vis koleksiyonunu yarattı. Kramponlar, canlı ve kontrast özellikteki Elektro Mor, Volt, Yeşil Işıltı ve Elektrik Yeşili renk kombinasyonlarında tasarlandı.
Futbol topları ve kramponlarının yaratılmasında on yıla yakın bir süredir renkler konusundaki bilimsel çalışmalardan yararlanan Nike, görme keskinliği alanındaki bilimsel araştırmaları Hi-Vis koleksiyonunda bir adım öne taşıdı.

Nike Football Hi-Vis Koleksiyonunda yer alan Nike Hypervenom ve Mercurial Vapor IX kramponlarında Elektro Mor ve Volt renk kombinasyonuyla birlikte siyah renkli ayrıntılar kullanıldı. Tiempo IV ve CTR360 kramponları ise Volt, Yeşil Işıltı ve Elektrik Yeşili kombinasyonu ve siyah renkli ayrıntılarla tasarlandı.“Hi-Vis Koleksiyonumuzu yaratırken, 2010 yazında Güney Afrika’da yaptığımız çalışmaları inceledik,” diyen Nike Football’ın Ayakkabılardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil McCartney, “Sahada kullandığımız Metalik Mor ve Turuncu renk kombinasyonları hem oyuncuların birbirlerini hem de statta ve ekranları başındaki seyircilerin oyuncuları net bir şekilde görmesini sağladı” diye açıkladı. Kış yaklaştıkça ve saha koşulları değişmeye başladıkça, maç sırasında görünürlük en önemli unsurlardan biri haline gelebiliyor. McCartney’e göre, “Hiç olmadığı kadar yoğun ve hızlı oynanan maçlarda, küçük yüzdeler daha önemli olmaya başladı. Eğer bir oyuncu çevresinde böyle bir canlı renk taşıyan takım arkadaşının hamle yaptığını görebilirse, kusursuz bir pasın zamanlaması ile fırsatı kaçırmak arasındaki küçük farkı yaratabilir. Tam da böyle bir an, maçın zirvesindeyken oyunun kaderini değiştirebilir.”

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL