Ana Sayfa Haberler Duru’nun Beren Saat’li kampanyası ‘canlandırıyor’..!

Duru’nun Beren Saat’li kampanyası ‘canlandırıyor’..!

Duru’nun Beren Saat’li kampanyası ‘canlandırıyor’

Türkiye’de en güçlü kişisel temizlik markalarından Duru’nun Beren Saat’li reklam kampanyası büyük ilgi görürken,kampanyanın kamera arkasında da birbirinden renkli  ve ‘canlılık’ dolu sahneler yaşandı. Kampanyanın yüzü olarak seçilen Beren Saat reklam filminde, Duru Perfume Duş Jeli’ni kullanarak ruhunda ve bedeninde oluşan canlılığı anlatıyor. Kampanyanın fotoğraf çekimlerini Nihat Odabaşı gerçekleştirdi. Nihat Odabaşı’nın 8 kişilik ekibine prodüksiyon elemanları, kuaför, makyöz, set ekibi, kostüm sorumluları dahil olmak üzere toplam 25 kişilik bir ekip eşlik etti. Beren Saat “Nihat Odabaşı, güvendiğim ve çalışırken kendimi rahat hissettiğim bir fotoğrafçı, ortaya çok güzel kareler çıktığını düşünüyorum” dedi. Çekim günü hazırlıklar ve çekim yaklaşık 15 saat sürdü.Çekilen farklı kareler için Beren Saat 5 kez saç ve makyaj değiştirdi.  Çekimde kullanılan kostümler 40 alternatif kostüm arasından seçildi. Ayrıca balonlu karelerin çekimi için sette 100’lerce balon bulunduruldu. Çekimler boyunca yaklaşık 3.500 kare fotoğraf çekildi. Reklam filminin yönetmenliğini ise dünyaca ünlü yönetmen Marco Pinesi üstlendi. Pinesi, Beren Saat ile çalışmanın çok keyifli olduğunu vurgularken, Türkiye’nin en güzel yüzlerinden biri olarak kabul edilen Beren Saat de, “İki gün süren çekimlerin her dakikasından büyük zevk aldım; ekiple birlikte eğlendim ve ortaya muhteşem bir kampanya çıktı” dedi. Duru Perfume duş jeli reklamı, adeta uzun metrajlı film titizliğinde bir  çalışma sonucu ortaya çıktı.Reklam filminin Rüya sahnesi çekimleri Arboretum’da, sokak planları çekimleri Galata’da gerçekleştirilirken, Film Sokağı platolarında da salon ve banyo dekorları oluşturuldu.Beren Saat’in filmde giydiği kostümler ise ünlülerin moda tasarımcısı Özgür Masur tarafından özel olarak tasarlandı.Doğa sahnelerinde dikkat çeken kırmızı elbisesini Özlem Kaya hazırldı, tüm Styling çalışmalarında ise Hafize Çeliktürk’ün imzası vardı.

Kampanya hakkında ayrıntılar:
•    Kampanyanın en önemli ayağını oluşturan reklam filmi haziran ayında TV’lerde yayınlanmaya başladı.
•    Kampanya birçok mecrada güçlü bir şekilde destekleniyor.
•    Dijital ve sosyal medyada etkin bir kullanım alanı oluşturuldu.
•    Duru Facebook sayfasını takip eden tüketicileri, bir çok sürpriz bekliyor.
•    Reklam filmi senaryosu, Duru’nun “Canlandırır” konsepti üzerine kurgulandı.
•    “Duru Perfume Duş Jeli ile Her Duşta Canlılığı Hisset” sloganının ardında, hayatı yakalamak, pozitif olmak, günün stresinden ve yorgunluğundan arınarak canlı ve kendine gelmiş olabilmek için duş almanın gerekliliği mesajı var.
•    Beren Saat’in evinde durgun haliyle başlayan hikaye, Duru Perfume ile duş aldığı anda hislerindeki yoğun pozitif etkileri ve sonrasında bedeninin ve hislerinin canlanarak evinden dışarı çıkmasını anlatıyor. Beren Saat’in dış ortamda yaşama sevincinin artarak, hayata karşı canlı ve pozitif yaklaşmaya başlaması, kendisindeki canlanmayı hissetmesiyle reklam sona eriyor.

Beren Saat de, Duru gibi doğal ve canlı
Türkiye’de kadınların en çok bildiği ve kullandığı kişisel temizlik markalarından biri olan Duru’nun marka yetkilileri, Türkiye’de duş jeli kullanma alışkanlığını yaygınlaştırmayı da hedefleyen kampanya için neden Beren Saat’i tercih ettiklerini, “Tüketicilerle gerçekleştirdiğimiz odak grup oturumlarında, ‘Duru markası bir ünlü olsa kim olurdu?’ sorusuna en çok ‘Beren Saat’ cevabını aldık. Bunun sebebi ise Beren Saat’in Duru markası gibi ‘doğal ve canlı’ olarak algılanması” sözleriyle açıklarken, reklam filmi çekimleri sırasında Beren Saat’in mükemmel kareleri yakalamak için canla başla çalıştığı ve oyunculuktan gelen tecrübesinin işlerini kolaylaştırdığı belirtildi.

Canlı ve pozitif olmak için duş alın
Kampanya yetkilileri, Duru tüketicilerinin gündelik hayatın yoğun temposunda yaşadıklarını hissedebilmek için her an canlı ve pozitif olmak istediklerini, bunun için de Duru duş jeli kullandıklarını vurgularken, Türkiye’de her 100 hanenin sadece 21’ine duş jeli giriyor. Bu da toplamda 19 milyon hane içinde sadece 4 milyon haneye denk geliyor. Duş jeli halen Türkiye’nin büyük çoğunluğu için bilinmeyen ya da denenmemiş bir ürün.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL