Ana Sayfa Haberler Yeşilçam Starları Lara Sahillerinde..!

Yeşilçam Starları Lara Sahillerinde..!

Yeşilçam Starları Lara Sahillerinde

Türk sinemasına damgasını vurmuş Altın Portakal ödüllü sanatçıların kumdan büstleri Altın Portakal Film Festivali ve Antalya Kum Heykel Festivali’nin ortak projesi olarak Lara Sahillerinde sergileniyor. Antalya Kültür Sanat Vakfı İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Şanlı, hazırlıkları devam eden sergide Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal, Adile Naşit, Münir Özkul ve Ayhan Işık’ın kumdan büstlerinin şimdiden görücüye çıkmış olduğunu söyledi. Serginin ilk etabında 10 sanatçının büstünün yer alacağını belirten Hüseyin Şanlı, büstü yapılacak diğer isimler arasında Yılmaz Güney, Türkan Şoray, Fatma Girik, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Eşref Kolçak’ın bulunduğunu bildirdi.Her gün ziyaret edilebiliyor

Heykeltıraş Eda Kaytan’ın yaklaşık bir aylık performansı sonucu tamamlanacak sergi, dünyanın en büyük kum heykel etkinlikleri arasında yer alan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali’nin Lara Beach’taki yüzlerce heykelden oluşan sergisiyle mekân ortaklığı yapıyor. Sanatçı büstleri, Kum Heykel Festivali’nin kardeş sergisi olarak her gün 10.00 - 23.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.

Kış ayları için hazırlık yapılıyor

Yaklaşık 1000 metre karelik bir alanda 50 ton kum kullanılarak hazırlanan sanatçı büstlerinin 12 ay boyunca ziyarete açık kalması planlanıyor.  Büstler, kışın  zarar görmemesi için özel olarak tasarlanmış camdan fanuslar içine yerleştirilecek. Lara Beach’in led aydınlatma sistemi ile ışıklandırılan kumdan heykelleri, müzik yayını eşliğinde masalsı bir havaya bürünüyor.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL