Ana Sayfa Haberler Larva, Türkiye’de Kaynak Lisans’la sevilecek..!

Larva, Türkiye’de Kaynak Lisans’la sevilecek..!

Larva, Türkiye’de Kaynak Lisans’la sevilecek

Dünya çizgi karakterlerinin bir çoğunun temsilcisi ve Türkiye’nin öncü telif ve münhasır haklar ajansı Kaynak Lisans, Güney Kore’nin en ünlü çizgi karakteri Larva’nın Türkiye haklarını aldığını duyurdu.Türkiye’nin öncü telif ve münhasır haklar temsilcisi Kaynak Lisans, Güney Kore’den tüm dünyaya yayılan “Larva” karakterinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Lisanslı ürün konusunda sektörün önemli isimlerinin katıldığı tanıtım toplantısı, büyük yankı uyandırdı.Tanıtım etkinliğine katılan lisanslı ürün üreticileri Larva’nın Türkiye’de de çok ilgi görecek bir karakter olacağını ve sektöre yeni bir heyecan katacağının altını çizdiler.

Güney Kore ile Türkiye arasındaki kültürel işbirliği etkinliklerinin gerçekleştirildiği bir dönemde yapılan tanıtım toplantısına katılan Larva karaketerinin üreticisi Tuba Entertainment Marka Yöneticisi Chang-II Bae şöyle konuştu: “Güney Kore’de 15 farklı kanalda yayınlanan Larva karakteri üçüncü yılında 50’den fazla ülkede yayınlanıyor. Türkiye’de bu yıl bu ülkelere katılmasından çok mutluyuz. Ayrıca, 70 lisansör ile 600’den fazla ürün çeşidiyle Larva’nın Türkiye’de de çok sevileceğine inanıyoruz.” Larva karakterinin Türkiye’de olmasının önemine değinen Kaynak Lisans Şirket Müdürü Hakan Tungaç ise konuşmasında Larva’nın Türkiye’nin seveceği yeni bir karakter olduğunu söyledi.

Kendi markalarımızı oluşturmalıyız
Tungaç, küresel denklemde değişen dengelere rağmen Türkiye'nin lisanslama ve ticarileştirmede Amerika ve Avrupa'ya göre biraz geç kaldığını ve kendi dünya markalarını oluşturma çalışmalarına bir an önce başlaması gerektiğini belirtti.Dünya’nın Türkiye’ye ihtiyacı olduğunu vurgulayan Tungaç, “Türkiye'nin kendi markasını oluştururken bulunduğu bölgedeki oynadığı olağaüstü role odaklanmalıdır. Kültürümüzün hiçbir bölümünü görmemezlikten gelmememiz gerekir. Algımız sadece kültürümüzün anlaşılması değil, Türk şirketlerinin yurtdışındaki çalışmalarında da çok önemli kolaylık faktörü olacaktır" dedi.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL