Ana Sayfa Haberler Yaz aylarında ‘hassas bebek ciltlerine’ en uygun kıyafetler Kanz’da

Yaz aylarında ‘hassas bebek ciltlerine’ en uygun kıyafetler Kanz’da
Yaz aylarında ‘hassas bebek ciltlerine’ en uygun kıyafetler Kanz’da...
 
Kanz, yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında bebeklerin kıyafet seçimlerinde nelere dikkat edilmesi konusunda önemli bilgiler sunuyor. Büyüklerin cilt yapılarından daha farklı ve hassas olan bebekler için tercih edilmesi gereken kıyafetler Kanz mağazalarında... Dünya çocuk modasına yön veren Kanz, yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında bebeklerin kıyafet seçimlerinde nelere dikkat edilmesi konusunda önemli bilgiler sunuyor. Bebeklerin ciltlerinin hassas olması nedeniyle giydikleri kıyafetin son derece önemli olması gerektiğinin altını çizen Kanz, bu konuda müşterilerine şu ipuçlarını sunuyor:
Yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarında hassas bebek cildi için anne ve babaların pamuklu kumaşları tercih etmeleri önerilmektedir.  Pamuklu kumaşlar bebeklerin cildinin nefes almasını sağlar ve sıcağa karşı vücutlarını bir kalkan gibi korur. Bebekler için her mevsim en doğru seçim pamuklu giysilerdir. Pamuklu kumaşların aksine yumuşak olmayan, sert kumaşlardan yapılmış giysiler bebeklerin teninde hassasiyet ve kızarıklık gibi olumsuz etkiler yaratır.
Ebeveynlerin yanlış ve sağlıksız kıyafet seçimi bebeklerde alerji, bacak ve kol altlarında pişik, deride yanma hissi ve kaşıntı yapabilir. Sentetik karışımı kumaşlar ve kimyasal boyalı kıyafetler bebeğinizin deri solunumunu engeller, terlemeyi artırır ve çeşitli deri hastalıklarına sebep olabilir. Hava alan ve terletmeyen kumaşların tercih edilmesi durumunda bebekler rahat bir yaz geçirebilirler. Bebeklerin hareket özgürlüğünü kısıtlamamak için rahat, vücuda yapışmayan yumuşak kumaşları tercih edilmesi gerekir. Bebek giysileri yaşa göre değil, kilosuna ve vücut yapısına göre alınmalıdır. Önemli olan bebeklerin, giysisinin içinde rahat olmasıdır. Yaz aylarında açık renkte ve pastel tonlarda giysiler önerilmektedir. Uzmanlara göre aşırı parlak renkler bebeklerde huzursuzluğa yol açabilir, koyu renkler üzüntü verebilir. Pastel tonda sarı ‘güneşi’, pastel tonda mavi ise ‘yazın gökyüzünün aldığı rengi’ hatırlatır.
Bebeklerin giysilerinin yapımında sağlığa zarar vermeyen materyaller kullanılıp kullanılmadığını diğer önemli noktalardan biri. Kanz, kıyafetlerin nasıl üretildiğini ve sağlıklı olup olmadığını araştırırken özellikle birkaç konuya dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor; Medizinisch Getestet Tıbbi Kalite Testi: Bu testten geçen tekstil ürünleri, cildi tahriş eden materyal içermez. Ürün yüzeyinde kullanılan tüm içerikler sağlıklıdır ve cilde zarar vermez. Ultraviole Korumalı Çocuk Ürünleri: Yetişkinlere göre çok narin olan bebek cildinin daha çok korumaya ihtiyacı vardır. Bebeğinizi güneşten korumak için, özellikle yazın giysi seçerken ultraviole korumalı kumaştan olanları tercih etmeye çalışın. OEKO-TEX 100 Kalitesi Standartı Sertifikası: Bu sertifikayı alan bebek giysileri %100 pamuk ve sertifikalı malzemelerden yapılır. Üretimde insan vücudunun ekolojik gereksinimleri dikkate alınır. Bebekler için en uygun yaz kıyafetlerine Kanz ve S&D mağazalarından ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL