Ana Sayfa Haberler Belçika Bize Çalışıyor..!

Belçika Bize Çalışıyor..!

Belçika Bize Çalışıyor..

Almanya başta olmak üzere, Avrupa’nın birçok ülkesine çok göç vermiş bir ülkeyiz. Hemen hemen hepimizin ailesinde “Gurbetçi” olarak yurtdışına çıkmış birileri mutlaka vardır. Kuşaklar değiştikçe ve nesiller tazelendikçe gurbetçilerimizin bir kısmı kültürleri sentezleyip uyum sağlayarak çok başarılı oldular, bir kısmı oraların kültürüne tabi oldular, bir kısmı da kendi kültürlerini kaybetmeden almaları gerekenleri alarak Avrupalı Türk olarak anılmaya değer işler başardılar.

Yeni Kazandığımız yıldızların kim olduğunu ve hakkındaki bilgiler için tıklayınız...

Havasından mıdır yoksa suyundan mı bilinmez ama Belçika’nın diğer Avrupa ülkelerinden daha farklı bir yapısı vardır.  AB ve NATO organlarının birçoğunun merkezinin Brüksel’de olması, coğrafi konumu gibi nedenlerin de katkısıyla olsa gerek, Belçika’dan az ama öz sayıda yetenek çıkar.  Mehmet Özdilek’imizin lakap babası Schifo da o topraklardandır, Eric Geretz de. Görünce topuklarım bir taraflarıma vura vura kaçacağım Jean Claude Van Damme da.  Bir de konunun bizimle ilgili olan kısmı var ki, tamamıyla kulaklarımıza hitap ediyor.

Almanya’dan çıkıp hepimizin zihnine yerleşmiş olan Cartel grubunun başarısından sonra, Avrupa’dan gelen yeni müzisyenleri beklemeye başlamış ve kısa bir dönem süren sessizliğe gömülmüşken, iyi haberler Belçika’dan gelmeye başladı.  Öyle bir başladı ki, ardı arkası kesilmeden yeni yıldızlar kazanmaya başladık.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL