Ana Sayfa Haberler Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'na başvurular başladı

Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'na başvurular başladı

Garanti Bankası, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomist dergisi işbirliğiyle, kadın girişimcileri cesaretlendirmek amacıyla düzenlenen “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması”nın 7.sine başvurular başladı. Yarışmaya; Türkiye’de yaşayan ve hakim ortak olduğu işletmenin yıllık cirosu 40 milyon TL’nin altında kalan tüm kadın girişimciler başvurabilecek ya da aday gösterilebilecek.Başarılarını milyonlarla paylaşmak isteyen girişimci kadınlar, www.kadingirisimciyarismasi.comadresinden ve Garanti şubelerinden alacakları formlarla, 31 Mayıs 2013tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

başvuru için tıklayınız....

Yarışmada bu sene, “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi”, “Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci” ve “Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci” kategorilerinin yanı sıra, “Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi” de ödüllendirilecek. Yeni kategoriyle, bir sosyal sorunun veya ihtiyacın farkına vararak, girişimcilik anlayışıyla ürettiği çözümlerle, sosyal değişim yaratmayı hedefleyen adayların başarılarına ışık tutulacak. Böylece, çevre, insan hakları, sağlık, yoksulluk gibi alanlarda fayda yaratmak amacıyla sürdürülebilir iş fikirleri geliştiren girişimciler ayrı bir çerçevede değerlendirilecek ve desteklenecek. Başvurular genel olarak, risk alma, cesaretli olma, etkin müşteri ilişkileri yönetimi, pazarlama faaliyetlerinde farklılaşma, finansal yapı, yöre ekonomisine katkıda bulunarak fark yaratma, çevreye duyarlı olma, sosyal bir soruna yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler getirme gibi kriterlere göre değerlendirilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, “7 yıldır düzenlediğimiz yarışma, her şeyden önce girişimci kadınların kendi başarılarının farkına varmasını sağlıyor, ortaya çıkan başarı hikayeleri yolun başındaki kadın girişimcilere yol gösteriyor. Yarışma, kadınlarımızın motivasyon kazanmasının yanı sıra farklı iş ilişkileri geliştirmesine de zemin oluşturuyor. Yarattıkları katma değerle, Türkiye ekonomisinin en önemli aktörleri arasında yer alan tüm kadın girişimcilerimizi, her şeyden önce kendilerine olan inançlarını daha da güçlendirmek için yarışmaya davet ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL