Ana Sayfa Haberler Araplar 'Leyla'' Oldu

Araplar 'Leyla'' Oldu

'Kurtlar Vadisi Pusu'nun 'Leyla'sı Çiğdem Batur; Orta Doğu'nun yeni gözdesi haline geldi. Ortadoğu'nun sevilen dergilerinden Snob Magazin, 'Kurtlar Vadisi Pusu'da rol alan Çiğdem Batur'la röportaj yaptı 'Savcı Leyla' karakteriyle ilgi gören Batur, Ortadoğulu araştırma firmalarının yaptığı ankette, Tuba Büyüküstün ve Beren Saat'i geride bıraktı. Öyle ki Batur'a film teklifi bile geldi. Hatta ünlü oyuncu bu konu için şöyle bir açıklama yaprı: "Ortadoğu'dan bir sinema projesi için teklif geldi. Şu sıralar senaryoyu okuyorum"

 

TÜRK DİZİLERİ ORTADOĞUYU KASIP KAVURUYOR
 
Yaklaşık 80 ülke televizyonlarında yayınlanan Kurtlar Vadisi özellikle ortadoğuda insanların büyük ilgisini çekiyor. Öyle ki dizinin karakterleri adına çıkarılmış tekstil ürünleri bile var.
 
Örneğin Yemen'de Alemdar adı ile satılan takım elbiseler satış rekorları kırıyor. Bunun dışında Kurtlar Vadisi Ortadoğuda yayınlanırken doğal olarak bazı kültürel değişikliklere de uğruyor. Mesela Polat Alemdar'ın adı Ortadoğuda Murat Alemdar olarak biliniyor.
 
MUHTEŞEM YÜZYIL DA REKOR KIRIYOR
 
Kurtlar Vadisi'nden sonra bölgede en çok izlenen dizilerden biri olan Muhteşem Yüzyıl da Araplardan hem takdir hem de eleştiri topluyor.
sabah.com.tr

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL