Ana Sayfa Haberler TUROB, Türkiye'yi yurt dışında tanıtan dizi filmleri ödüllendirdi

TUROB, Türkiye'yi yurt dışında tanıtan dizi filmleri ödüllendirdi

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay' ın da katıldığı gecede başta Türkiye nin yakın coğrafyası olmak üzere 20 yi aşkın ülkede milyonlarca kişi tarafından izlenen başarılı Türk dizilerinin yapımcısı 9 firmaya ve bu dizilerin oyuncularına plaket verildi.

Türkiye nin çok renkli kültürel mozaiğini, tarihi zenginliğini, sosyal hayatını farklı boyutlarda yansıtan diziler sayesinde yabancıların ülkemize olan ilgilerinin arttığını, sadece bu dizilerin mekanlarını görmek için Türkiye' ye turlar düzenlenmeye başladığını belirten TUROB Başkanı Timur Bayındır, “Yakın zamana kadar ülkemizin tanıtımı başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere, TUROB gibi sektör temsilcileri tarafından yapılırken, son senelerde bu rolü çok büyük bir başarıyla yerine getiren yeni aktörler ortaya çıktı. Bu yeni aktörler, ülkemizin yurt dışında tanınmasında çok önemli rol oynayan, Türkiye' mizi milyonlarca yabancıya tanıtan Türk dizileridir. Ülkemizde milyonlarca kişi tarafından izlenen Türk dizileri, sınırlarımızı aşarak yurt dışında da büyük başarılara imza atmaktadır. '' dedi.

Bayındır sözlerine şöyle devam etti:

“Yurtdışında Türk dizilerinin en yüksek izlenme oranının olduğu saatlerde yayınlandığını görmekten guru duyuyoruz. Yapımcılar tarafından bizlere bildirilen ve yurt dışında halen gösterilmekte olan dizilerin yanı sıra yakın gelecekte gösterime girecek yapım ve oyuncularımızı bu başarılarından ötürü kutluyoruz. Bu akşam, müsaitliği doğrultusunda aramızda bulunan pek çok yapımcı ve oyuncu var, ancak bunun yanında yoğun çekim temposu nedeniyle gecemize katılamayan bazı isimler de var. Biz TUROB olarak tüm yapımcı ve oyuncularımıza, değerli emek ve katkılarından ötürü, sektörümüz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz '' dedi.

Ödül Verilen Yapımcı Firmalar:

TİMS Prodüksiyon / Timur Savcı
Ay Yapım / Kerem Çatay
D Yapım / Zeynep Mirza
Pana Film / Zübeyir Şaşmaz
Gold Prodüksiyon / Faruk Turgut
InDHouse Prodüksiyon / Emel Sakarya
Focus Film

Teşekkür plaketi verilen diziler ve oyuncular:

Muhteşem Yüzyıl / Timur Savcı, Halit Ergenç, Nur Fettahoğlu
Suskunlar / Murat Yıldırım
Kerem Çatay- Buğra Gülsoy, Öykü Karayel, Hilal Saran
Öyle Bir Geçer Zaman Ki / Beyza Eraydın
Yalan Dünya / Sarp Apak
Kayıp Şehir /Ahmet Mekin, Nazan Kesal
Beni Affet/ Gaye Turgut, Mert Altınışık, Şeyma Korkmaz, Murat Danacı,
Deniz Yıldızı/ Begüm Topçu, Cantuğ Turay

 

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL