Ana Sayfa Haberler Nike, bahaneleri geride bırakıp koşmak isteyenleri, 7 Ekim'de Run Istanbul'a davet ediyor

Nike, bahaneleri geride bırakıp koşmak isteyenleri, 7 Ekim'de Run Istanbul'a davet ediyor

 

Nike, dünya üzerindeki 32 ülkede gerçekleştirilen “Nike Run” koşuları kapsamında, bahaneleri geride bırakıp koşmak isteyen herkesi, 7 Ekim’de İstanbul Bağdat Caddesi’nde yapılacak 5 km’lik Run Istanbul koşusuna davet ediyor. Nike’ın koşuyu eğlenceye dönüştüren Nike+ uygulamasıyla mükemmel bir deneyim yaşatacak Run Istanbul koşusuna katılmak isteyenler, www.runistanbul.com adresinden ön kayıt yaptırabiliyor. Kesin kayıtlar ise 14 Eylül’den itibaren Nike’ın İstinyePark, Bağdat Caddesi, Beyoğlu, Palladium, Forum İstanbul ve Akmerkez mağazalarından yapılabiliyor. Run Istanbul kapsamında alınan 10 TL tutarındaki başvuru ücretinin, Nike tarafından ikiye katlanarak 20 TL olması ve toplanan tüm paranın, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Atletizmi Geliştirme Projesi’ne aktarılması planlanıyor.
 
Nike, koşuculara, kayıt yaptırdıkları andan koşunun bitimine kadar etkinliğin her aşamasında yer almalarını sağlayan, mükemmel bir deneyim sunmayı hedefliyor. Koşuya katılacaklar, Nike tarafından hazırlanan, içinde tişört, performansı ölçen çip gibi ürünlerin bulunduğu özel koşu paketine sahip oluyor. Koşucular, organizasyonun Facebook uygulaması sayesinde, performansını görme ve koşu sonuçlarını sayfasından arkadaşlarıyla paylaşma şansını da elde ediyor.
 
395.500 koşucu, 32 ülke, 32 şehir, tek 1 yarış!
 
Sporculara ilham vermeyi ve onları desteklemeyi amaçlayan “Nike Run” koşuları, yaklaşık 7 milyon üyesi bulunan Nike+ topluluğu aracılığıyla, tüm dünyadaki koşucuları birbirine bağlıyor. Bu yıl 4.sü gerçekleştirilmek üzere 1 Eylül’de Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde start alan koşular, 32 şehirde, 395.500 koşucuya ulaşacak. Koşular, 15 Aralık’ta Brezilya’nın Rio de Janerio ve Şili’nin Santiago şehirlerinde yapılacak etkinliklerle sona erecek.
 
Nike Gelişmekte Olan Pazarlar Pazarlama Direktörü Arturo Nunez, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Nike Run koşuları, tüm dünyadaki koşucuların ortak bir deneyim vasıtasıyla birbiriyle bağlantı kurmasına imkan veriyor. Genç koşucuların taleplerini de karşılayan koşular; eğlenceli, dijital, kültürel ve sosyal nitelikleriyle dikkat çekiyor. Meselenin özü koşmak olsa da, bu sporu, koşucuyu otantik ve farklı bir şekilde sürece dahil eden, ilham veren benzersiz bir deneyime dönüştürüyor.”
 
Nike+ ekosistemi, koşuculara deneyimlerini paylaşma, kaydettikleri gelişmeyi izleme, kendileri için ve koşu ağı bazında koydukları hedefe ulaşma imkanı veriyor. Nike+; iPhone ve Android telefonlara yönelik olarak yeniden tasarlanan “Nike+ Koşu Uygulaması”, nikeplus.com ve aralarında Nike+ SportWatch GPS Powered by TomTom, Nike+ FuelBand ve Nike+ Sportband’in bulunduğu Nike+ koşu ürün yelpazesi vasıtasıyla, dünyanın en büyük koşu kulübüne erişim olanağı sağlıyor.
 
Nike Orta ve Doğu Avrupa Pazarlama Direktörü Steve Tsoi, konuyla ilgili olarak, “Nike+’ın Nike Run etkinliğiyle bir araya gelmesi, koşuculara koşu deneyimlerini güçlendirme ve hedeflerine ulaşmak üzere kendi sınırlarını zorlama imkanı sunuyor.” dedi.
 
Koşular hakkında daha fazla bilgiye, NikeInc.com/nike-running adresinden ulaşılabiliyor.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL