Ana Sayfa Haberler Timsahlar Bu Sezon Lacoste'da Yer Almıyor

Timsahlar Bu Sezon Lacoste'da Yer Almıyor

Ünlü Fransız spor giyim markası Lacoste, New York Moda Haftası'nda görücüye çıkardığı 2012 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda izleyenleri pek çok sürpriz bekliyordu. Çocukluğumuzdan beri görmeye alıştığımız Lacoste'tın yeşil timsahları bu koleksiyonda yer bulmamıştı.

Tasarım ekibinin başına geçen 36 yaşındaki Portekizli tasarımcı Felipe Oliviera Baptista, koleksiyona genç, çağdaş ve şehirli bir hava katmak amacıyla yola çıkmış. Basit ama şık tasarımlarıyla bunu başarmış da. Koleksiyonda geometrik desenler dikkat çekiyor. Felipe Oliviera Baptistaklan beklenen, 'erkek' bir marka olarak algılanan Lacoste’un daha kadınsı hatlara kavuşmasıydı.Bu koleksiyon öncesi yüzde 25 oranında kadınlara seslenen Lacoste'da son koleksiyon sonrası bu oran yüzde 50'ye çıktı.
 
Felipe Oliviera Baptista, "Benden beklenen zor bir şeydi. Hem devrim yapmam, hem de markanın özünü korumam isteniyordu. Elimden geleni yaptım. Ortaya iyi bir iş çıktığını düşünüyorum" diyor ve ekliyor, "Ben de Lacoste giyerek büyüdüm. Çocukken üzerimde Lacoste t-shirtlerle çekilmiş fotoğraflarım var?'
 

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL