Ana Sayfa Haberler Cirque du Soleil-Alegria, canlı müziğiyle izleyenleri büyüleyecek!

Cirque du Soleil-Alegria, canlı müziğiyle izleyenleri büyüleyecek!

Canlı müzik performansıyla dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerin kalbini fetheden Cirque du Soleil, büyük ilgi gören şovu Alegria’yla, İstanbulluları büyülemeye hazırlanıyor. Alegria sadece sahne tasarımı, dansları ve kostümleriyle değil; caz, tango ve klezmer müziğinin tınılarını benzersiz bir ustalıkla harmanlayan, farklı ülkelerden yetenekli müzisyenleri bir araya getiren çoksesli ve çok kültürlü orkestrasıyla da dikkat çekiyor. Gösterinin yapı taşlarından birisi olan René Dupéré’ye ait besteler, Alegria’nın fantastik atmosferini ve duygusal yoğunluğunu kusursuz biçimde notalara aktarıyor.

 
Orkestra çukurundan şova katılan, seyirci görmese de tüm gösteriyi bir arada tutan müzisyenler; bir yandan önlerindeki notaları, diğer yandan ise nefes kesen akrobatik hareketleri takip ediyor. Sanatçıların sahnede doğaçlama gelişen hareketlerine de notalarla yanıt vermeye özen gösteren orkestra üyeleri, seyirciyle gösteri arasındaki diyaloğun kesintisiz sürmesini sağlıyor. Akustik, elektronik ve egzotik enstrümanlar eşsiz bir uyum içinde çalarken; insana dair en temel duygular Beyaz Şarkıcı ve Siyah Şarkıcı’nın sesinde hayat buluyor.
 
 
Müzik otoritelerinin gönlünde taht kuran, 500.000’in üzerindeki satış rakamıyla Cirque du Soleil’in en çok rağbet gören albümü olan Alegria, 1995 yılında Grammy’ye aday gösterildi ve 2 kategoride Félix ödülünü aldı.
 
Alegria’nın müziklerini dinlemek için tıklayın:
 
 
 
 
 
Cirque du Soleil Alegria ile İstanbul’un İki Yakasında...
 
Cirque du Soleil’in Alegria gösterisi, 22/23/28/29/30 Eylül tarihlerinde Ülker Sports Arena’da, 5/6/7/12/13/14 Ekim tarihlerinde Ora Arena’da gerçekleştirilecek. Gösteriler hafta içi ve cumartesi günleri saat 20:00’de, pazar günleri ise 17:00’de başlayacak. Finansbank’ın ana sponsorluğunda Pozitif Live tarafından düzenlenen gösterinin bilet fiyatları 56 - 327 TL arasında değişiyor. Finansbank kredi kartı sahipleri, Biletix gişeleri ve biletix.com’dan alınabilen biletleri %20’ye varan indirimle temin edebiliyor.
 

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL