Ana Sayfa Haberler Suskunlar'ın sezon finalinde yapılan hata çocuk mahkumlara yaradı

Suskunlar'ın sezon finalinde yapılan hata çocuk mahkumlara yaradı

Bakın, bir “yanlış”tan, nasıl “doğru” ve “güzel” çıktı.

Show TV’de yayınlanan “Suskunlar”ın milyonları gözyaşlarına boğan final sahnesinde, bestesi Ahmet Kaya’ya, sözleri Ali Çınar’a ait olan “Tedirgin” adlı şarkı kullanılmıştı. Ancak, bir hata ya da bir unutkanlık sonucu, söz konusu eser, “Söz-müzik: Ahmet Kaya” ibaresiyle yayınlanmış, dolayısıyla, söz yazarı Ali Çınar’dan da yasal izin alınmamıştı.
 
Bu hatayı geç de olsa fark eden TIMS yetkilileri, aynı zamanda gazeteci ve TV program yapımcısı olan Ali Çınar’dan, resmi sitelerinde özür diledi. Yaptıkları hatadan rahatsız olan ve bu konuda çok duyarlı davranan yapımcı firma yetkilileri, Ali Çınar’a telif hakkı anlamında maddi bir talebi varsa, bunu da karşılayabileceklerini ilettiler. “Tedirgin” adlı şarkının söz yazarı Ali Çınar ise, TIMS’ten maddi bir şey talep etmedi ama, onlardan bir istekte bulundu. “Çocuk ıslah evlerinden birine para bağışı yapın, ya da ihtiyaçları olan ne varsa karşılayın. Beni mutlu edersiniz” dedi.
 
TIMS yetkilileri de hiç vakit kaybetmeden Maltepe Çocuk ve Gençlik Kapalı Cezaevi Müdürlüğü ile temasa geçtiler. Kavurucu yaz sıcaklarında çocuk mahkumlar için koğuşlarda, yemekhanede, kütüphanede ve revirde çok sayıda vantilatöre ihtiyaç olduğu belirlendi.
 
Tabi, hemen harekete geçildi. Şimdi 36 adet vantilatör, bir avuç gökyüzüne hasret Maltepe’deki küçük kader mahkumlarına, bunaltıcı sıcaklarda birazcık nefes aldırıyor.
 
İstemeden yapılan bir hatadan, gülümseten bir hoşluk çıktı.
televizyongazetesi.com

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL