Ana Sayfa Haberler SSM, çocukları sanatla iç içe bir tatile davet ediyor.

SSM, çocukları sanatla iç içe bir tatile davet ediyor.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), eğitim sponsoru Akbank’ın desteğiyle çocuklara özel tasarladığı Yaz Atölyeleri’ne devam ediyor. Müzede halen izleyicilerle buluşan “Kobra - Özgür Sanatın 1000 Günü” sergisi, SSM Resim Koleksiyonu “Bir Ülke Değişirken Tanzimattan Cumhuriyete Türk Resmi” ile Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu çerçevesinde tasarlanan ücretsiz çocuk atölyeleri, yaz boyunca devam edecek.

 
Özgür çocuk yaratıcıdır, yaratıcı çocuk özgür hisseder…
 
Çocuklar“Kobra – Özgür Sanatın 1000 Günü” sergisiyle paralel tasarlanan eğitimlerle; düşüncede, konu seçiminde ve malzemede kısacası tüm sanat yaratımı sürecinde özgür oldukları özel bir deneyim yaşayacak. Atölye çalışmasına katılan çocuklar için sanat, üretilen, beğenilmesi gereken, güzel olan ve sonuç odaklı bir eylem olmaktan çıkacak. Anlamlandırma, beğenme, beğendirme, güzel gösterme ihtiyacı olmadan özgürleşecekleri bir deneyim sunacak.
 

 

Yaş Grubu
2007 - 1998 doğum tarihli çocuklar
Tarih
16 Eylül tarihine kadar, pazartesi hariç her gün
Saat
11:00 – 13:00 / 14:00 – 16:00
 
Yazı sanatını keşfetmek üzere...
 
Geçtiğimiz günlerde yenilenen sergileme düzeni ve teknolojik altyapısıyla sanatseverlerin beğenisine sunulan SSM Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu çerçevesinde geliştirilen özel eğitim programları, Temmuz ayı boyunca devam edecek. Eğitimler, güzel yazı sanatını çocuk ve gençler için daha anlaşılabilir ve eğlenceli hale getirecek.
 
Kitap sanatının dijital hikayeleri...
 
Ücretsiz eğitimlerde çocuklar, video yardımıyla kitap sanatlarının inceliklerini izleyecek, augmented reality (artırılmış gerçeklik) tekniğiyle hazırlanan interaktif uygulamalarla ise minyatürlerin gizemli dünyasına girebilecek.
 

 

Yaş Grubu
1998 - 2001 doğum tarihli çocuklar
Tarih
Her hafta çarşamba, cuma ve pazar günleri
Saat
11:00 – 13:00
 

 

Yaş Grubu
2002 - 2004 doğum tarihli çocuklar
Tarih
Her hafta salı, perşembe ve cumartesi günleri
Saat
11:00 – 13:00
 
 
 
Yazı sanatından çizgi filmler...
 
Yazıların kâğıdın üzerinden kalkıp dile geleceği ve gençlerin elinde yeniden hayat bulacağı çok özel bir başka eğitim programının ilk gününde, güzel yazı sanatı ve harfler anlatılacak. İkinci gününde ise gençler senaryolarını yazıp, SSM’in teknolojik altyapısından yararlanarak animasyonlar geliştirecek.
 

 

Yaş Grubu
1998 - 2000 doğum tarihli çocuklar
Tarih
14-15 Temmuz / 28-29 Temmuz
Saat
11:00 – 15:00
 
Türk ressamlarının izinde...
 
SSM Resim Koleksiyonu’nun başyapıtlarından oluşan “Bir Ülke Değişirken- Tanzimattan Cumhuriyete Türk Resmi” sergisi çerçevesindeki eğitimlerde, Osmanlı İmparatorluğu’ndan Türkiye Cumhuriyeti’ne sanat ve sanatçı kavramındaki değişim ve Türk resim sanatında modernleşmenin öyküsü anlatılacak, Türk ressamları tanıtılacak; farklı resim teknikleri ve sanat akımları üzerine çalışmalar yapılacaktır. 
 

 

Yaş Grubu
1998 - 2001 doğum tarihli çocuklar
Tarih
Her hafta çarşamba, cuma ve pazar günleri
Saat
14:00 – 16:00
 

 

Yaş Grubu
2002 – 2004 doğum tarihli çocuklar
Tarih
Her hafta salı, perşembe ve cumartesi günleri
Saat
14:00 – 16:00
 
Atölye çalışmalarına katılmak isteyenler, başvurularını http://muze.sabanciuniv.edu üzerinden yapılabiliyor. Ayrıntılı bilgilere, (0216) 550 97 62 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL