Ana Sayfa Haberler Mavi, Almanya'da En İyi Jean Markası Seçildi

Mavi, Almanya'da En İyi Jean Markası Seçildi

Avrupa’daki istikrarlı büyümesiyle dikkat çeken Mavi, dünyaca ünlü Sportswear dergisinin, jean sektörüyle ilgili yaptığı pazar araştırmasında, Almanya’da Enİyi Jean Markasıseçildi.Hazırgiyim sektörünün yöneticileriyle yürütülen ve markaları pek çok kategoride değerlendiren araştırmanın diğer sonuçlarına göre Mavi, “En Dost Canlısı Marka” ve “En İyi Ortak” olarak gösterildi. Mavi, mükemmel kalıbı ve verilen paraya değmesi nedeniyle aldığı yüksek puanlarla da dikkat çekti. 

 

Mavi Genel Müdürü Cüneyt Yavuz, derginin,Bread&Butter sayısında yer alan araştırmayla ilgili olarak şunları söyledi: “Sportswear dergisinin Almanya’da yürüttüğü bu önemli araştırmada, En İyi Jean Markası seçilmek Mavi’nin, çok önem verdiğimiz Avrupa pazarındaki başarısını gösteriyor. Geçtiğimiz yıl Almanya’da Young Fashion (Gençlik Modası) segmentinde en hızlı büyüyen denim markası olduk, son 2 yılda ciromuzu ikiye katladık. 2011’de dünyada 5.5 milyon adetlik jean satışını yakalamak ve global pazardaki yerimizin güçlendiğini görmek, bize gurur veriyor. Türkiye’de büyük beğeni kazanan Adriana Lima’yla işbirliğimizi  bu sezon globale taşımaya hazırlanıyoruz. Hedefimiz, yurtdışı pazarlarda da güçlü bir perakendeci olarak büyümek.”

 

 

Mavi, Bread&Butter’a Damgasını Vurdu...

 

Mavi, dünya tasarım çevrelerinin ve modayı yaratanların buluşma noktası olarak gösterilen Bread&Butter’da, yeni koleksiyonu ve Denim Kitchen konseptli standıyla yer aldı. Fuara 10 yıldır aralıksız katılan ilk Türk markası olan Mavi, Hüseyin Çağlayan ile ortaklaşa hazırladığı Chalayan/Mavi kapsül koleksiyonunu ilk kez Bread&Butter’da görücüye çıkardı. Denim Kitchen tasarım atölyesiyle renklenen Mavi standı, Alman sanatçılar Katjusha Dawai ve Christian Smirnow önderliğinde düzenlenen batik atölyesine de ev sahipliği yaptı.

http://www.mavi.com/

twitter.com/mavitr

facebook.com/mavi

 

 

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL