Ana Sayfa Haberler Demirören Medya Grubu Televizyon Kanalı Satın Alıyor

Demirören Medya Grubu Televizyon Kanalı Satın Alıyor

Milliyet ve Vatan gazetesini alarak medyaya hızlı bir giriş yapan Demirören Holding, 31 Mayıs’ta sektördeki yatırımlarını büyütme ve çeşitlendirme stratejisi doğrultusunda bir televizyon kanalı ile radyo istasyonları kurma kararı aldığını kamuoyuna açıkladı.

Medya ve eğlence alanında faaliyet gösteren Time Warner’ın televizyon kuruluşu Turner Broadcasting System, 14 Haziran 2012'de yaptığı açıklamada TNT Türkiye kanalına ilişkin iş faaliyetlerini durdurduğunu duyurdu. Ekonomiservisi.com’un edindiği bilgiye göre, Turner’ın TNT Türkiye’nin yayın faaliyetini sonlandırma kararı almasının ardından Demirören Holding, kanalın karasal yayın frekanslarını satın almak için kolları sıvadı.

Yeni kurulacak televizyonun kablo, uydu ve dijital platformların yanı sıra karasal yayında da olmasını isteyen Demirörenler, Time Warner ile pazarlık masasına oturdu. Demirören Holding’in Eylül ayına kadar yayın hayatını sonlandırması beklenen TNT’nin teknik alt yapısı ve kadrosu için de Time Warner ile görüştüğü öğrenildi. Eğer iki grup anlaşırsa, Demirören’in TNT’ye yeni bir isim vererek yola devam edeceği belirtiliyor. TNT Türkiye, ulusal yayının yanı sıra D-Smart, Digiturk, kablo ve uydudan yayın yapıyor.

YORUMLAR

Web sitemizde yorumlar yapabilmek için buraya tıklayarak üye girişinizi yapmalısınız.
Henüz üye değilseniz, kısa üyelik formumuzu buradan doldurabilirsiniz.

EN GÜNCEL